První 3 body!

publikováno 22.09.2012 (aktualizováno 30.09.2013)

Úspěšný vstup do ligové sezóny

V sobotu 22.9.2013 brzy ráno v 8:00 nás čekal první zápas naší v pořadí třetí sezony a první v přeboru mužů. Čekal nás B-tým Olympu Praha, od kterého jsme nevěděli co očekávat, ale po dobrém vystoupení na poháru jsme si věřili.

FbK Olymp Praha B - IBK Kubánský Klan 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Bohužel jsme do zápasu nevstoupili moc dobře a hned ve čtvrté minutě jsme inkasovali. Rozhodčí neospískali podle nás jasnou hru hlavou, my přestali hrát a soupeř nás ztrestal. První třetina byla velice vyrovnaná, prim hrály obrany a moc šancí na obou stranách nebylo. V desáté minutě ovšem Dejv našel před bránou Lukyho, který se nemýlil a vyrovnal na 1:1.

Druhá třetina probíhala v dost podobném tempu. Začali jsme ale trošku víc napadat a soupeře mírně přehrávat. V osmé minutě Houska zachytil rozehrávku, našel před bránou Dejva, který se ze své oblíbené pozice nemýlil - 2:1. Soupeře jsme od té doby tlačili a do ničeho nepouštěli, bohužel minutu před koncem ale soupeř z ojedinělého brejku srovnal a bylo zaděláno na drama.

Třetí třetina byla opět vyrovnaná s tím, že jsme měli mírně navrh. Měli jsme k dispozici i přesilovku, která se nám ale moc nedařila. Moc jsme se to snažili tahat do prázdné brány a málo stříleli. Když už to vypadalo, že se rozejdeme smírně, napravil Houska svou chybu při vyrovnávacím gólu. Minutu a půl před koncem přízemní střelou ze střední vzdálenosti dal rozhodující gól na 3:2. Soupeř to ještě zkusil s hrou bez brankáře, ovšem bez úspěchu. Naopak naše vítězství do prázdné brány potvrdil svým druhým gólem Luky.

Vítězství to bylo zasloužené, ale bylo vidět, že je začátek sezony a ještě to zdaleka nebylo ono. Dost jsme se hledali a soupeře přehráli spíš bojovností než kvalitou. Nicméně můžeme se od toho odrazit do dalších zápasů, 3 body jsou super!

Luky (Dave), Dave (Houska), Houska (Luky), Luky (Mára)

Luky - Houska - Dave, Jont - Vláďa - Petr

Láďa - Mára, Dědek - Martin