Úvod » Sezona 2012/2013 » Reporty

Výborný úvod nové sezony

publikováno 05.09.2012 (aktualizováno 02.12.2013)

Postup do druhého kola poháru ČP

Již podruhé jsme se zúčastnili oficiálního poháru České Pojišťovny. Loni nás postup unikl o vlásek (jediný gól), letos jsme ale dostali papírově těžší skupinu, tak jsme s postupem moc nepočítali. Na druhou stranu jsme za sebou měli týdenní soustředění v Krkonoších, kde jsme něco málo natrénovali a chtěli to ukázat v reálu.

Skupina: ASK Lovosice LFP - IBK Kubánský Klan 9:4 (3:0, 3:0, 3:4)

A hned v prvním zápase nás čekal velice těžký soupeř a největší favorit skupiny Lovosice, které hrají druhou ligu. Zápas to byl velice tvrdý, soupeř je znám tím, že se s ničím nemaže a často hrál až dost zákeřně. Rozhodčí to dost pouštěli a tak naše největší výhra byla, že se nikdo snad zázrakem nezranil. Některé zákroky soupeřů byly opravdu zbytečné až likvidační. Soupeř nás bohužel ale od začátku přehrával a po dvou třetinách se skóre ustálilo na 6:0. Houska mezitím při nájezdu sice vykoupal gólmana, ale přestřelil bránu... Jinak jsme se do moc velkých šancí nedostali. No řekli jsme si, že přece nedostaneme kanára a na soupeře v poslední třetině vlétli. Už po 3 vteřinách dal Dav,e po Houskově bully dopředu, náš první gól na turnaji. Soupeř bohužel ale odpověděl dalšími dvěma góly. Poté jsme ale dali 3 další góly my - nejdřív Mára dělovkou od modré, potom Dave z trestného střílení a nakonec opět Dave s Houskou využili přesilovku z nacvičené standardky. Soupeř ještě ke konci korunoval výhru posledním gólem na 9:4.

• Góly: Dave (Houska), Mára (Houska), Dave, Dave (Houska)
  • Poměr střel: 40:30

Skupina: IBK Kubánský Klan - Athletics Praha 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)

V druhém zápase nás nečekalo nic lehčího - Athletics hrají taky druhou ligu a byli jasní favorité. Zápas to byl mnohem klidnější, pohodovější a férovější. Na úvod se nám dařilo soupeře celkem dobře eliminovat naším "betonem", nicméně pak soupeři rozhodčí daroval nesmyslnou přesilovku, kterou snadno využil. Náš beton celkem fungoval po celý zápas, soupeř se dostával spíše ke střelám z dálky než do velkých tutovek, na druhou stranu ani my si moc šancí nevytvořili. Jediný náš gól dal Mára povedeou střelou z dálky.

• Gól: Mára (Ondra)
  • Poměr střel: 37:33

Skupina: Sokol Písek - IBK Kubánský Klan 4:5 (1:2, 0:1, 3:2)

Ani ve třetím zápase jsme nebyli favorité, nicméně zatím to měl být papírově hratelnější soupeř - Písek hraje jen o jednu ligu výš než budeme hrát my letos. Začali jsme velice špatně - soupeř se dostal do vedení již v první minutě. Naštěstí pak dvakrát zafungovala osvědčená kombinace Houska - Dave a dostali jsme se do vedení. Soupeř měl sice víc střel na bránu z delší vzdálenosti, ale tutovek jsme měli víc my. Ve druhé třetině se konečně taky zaslouženě prosadila i druhá formace, kdy se prosadil Vláďa po Jontově nahrávce z nacvičené kombinace z rohu. Úvod třetí třetiny nám opět nevyšel a soupeř ve druhé minutě snížil na 2:3, naštěstí hned po 4 vteřinách se opět prosadila druhá formace (tentokrát vyměněné role, Jont střílí, Vláďa nahrává). Ke konci třetiny se soupeř snaží zoufale vyrovnat, dostává nás pod tlak a 3 minuty před koncem se jim bohužel vyrovnání daří. Když už to vypadá, že zápas spěje k remíze, rozjede se na půlce Peťas a vymete pavučinky v soupeřově bráně. Písek pak neuspěje s hrou bez brankáře a my slavíme naši první výhru na trunaji.

• Góly: Dave (Houska), Dave (Houska), Vláďa (Jont), Jont (Vláďa), Petr
  • Pomět střel: 39:21

Skupina: IBK Kubánský Klan - FBK VŠSK PedF UK 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)

V posledním zápase skupiny nás čekal papírově nejslabší soupeř z pražského peďáku. Na tento tým jsme si věřili a doufali zakončit turnaj druhou výhrou. První třetina byla velice vyrovnaná, moc šancí na obou stranách nebylo. Soupeř se dostal do vedení v desáté minutě, my ale vyrovnali gólem do šatny 19 vteřin před koncem třetiny. Prosadil se Vláďa po Jontově nahrávce. V druhé třetině jsme začali soupeře přehrával, hodně jsme ho přestříleli, ale všechno jsme pálili a nic tam nechtělo spadnout. Naštěstí nám opět vyšel konec třetiny, kdy jsme dvěma slepenými góly Dejva a Vládi v poslední minutě odskočili na 3:1. Poslední třetina už byla jen o tom, kolik přidáme gólů na zlepšení skóre. Pořád jsme lehce doufali na zázrak, že nám i záporné skóre bude stačit na postup ze třetího místa. Hattrick dokonal Vláďa a pak se prosadil ještě Dave a Houska vše završil na 6:1.

Večer jsme přijeli domů a skoro až do noci nevěděli, jestli to bude stačit nebo ne. Pořád tam nechtěli dát výsledky poslední skupiny, která měla o všem rozhodnout. Nakonec se na nás usmálo štěstí a postoupili jsme do druhého kola z posledního možného místa. Čekala nás Jaroměř, která také hraje druhou ligu a svojí skupinu suverénně vyhrála bez ztráty bodu.

• Góly: Vláďa (Jont), Dave (Ondra), Vláďa (Jont), Vláďa (Adam), Dave (Ondra), Houska (Mára)
  • Poměr střel: 48:39

2. kolo: IBK Kubánský Klan - TJ Sokol Jaroměř 2:7 (1:2, 0:3, 1:2)

Na Radlicích jsme přivítali našeho favorizovaného soupeře. Byl to náš první zápas na 3x20 minut čistého času.Opět jsme do zápasu šli s tím, že zkusíme vše zabetonovat a využijeme pár rychlých brejků. Do haly nás přišlo podpořit nejvíc fanoušků v historii klubu, tak jsme nechtěli zklamat. Úvod se nám zadařil, v páte minutě předvedl Houska rychlé sólo a přízemní střelou otevřel skóre. Bohužel nám to ale moc dlouho nevydrželo, soupeř byl jasně lepší, dobře bořil naší rozehrávku napadáním, vytvářel si přečíslením dobrým řešením situací jeden na jednoho a v obraně byl v první třetině téměř bezchybný. Ještě do třetiny stihl dát dva góly a otočit na 1:2. Ve druhé třetině jsme hru bohužel trochu otevřeli - sice jsme se dostali do několika slibných šancí, kdy se po dobrém forecheckingu dostali do brejku jak Dave, tak Lukáš, ale ani jeden nedal. Houskova střela zase šla nad. Soupeř ale naší otevřenější obrany využil a třema rychlými kontry zvýšil na 1:5. Ve třetí třetině se nám opět začalo dařit víc betonovat a soupeř se už do tolika šancí nedostával. Ale i to menší množství jim stačilo na další dva góly v naší síti. Houska ještě přidal svůj druhý gól výběhem z nacvičené standardky.

• Góly: Houska (Mára), Houska (Mára)
  • Poměr střel: 24:39

Shrnutí:

Naše pohárové vystoupení skončilo nečekaným úspěchem. S postupem z těžké skupiny opravdu nikdo nečekal. Se soupeřema z Lovosic a Athletics jsme neodehráli vůbec špatné zápasy a s Pískem a Peďákem jsme zvítězili celkem zaslouženě. Jaroměř byl asi zatím nejlepší tým, proti kterému jsme zatím s Klanem hráli a předvedená hra ani výsledek nejsou vůbec špatné. Byl vidět velký pokrok v herních systémech, které jsme se začali učit na soustředění. Rozehrávka už nebyla tak zoufalá jako dřív, přesilovky jsme sice nevyužili, ale slibně jsme vždykc y soupeře zamkli na jeho polovině a využili jsme 2 nacvičené standardky (to se nám nepovedlo za celé dvě sezony). Jen tak dál kluci, pokud navážeme takovýmito výkony i v sezoně, dobrý výsledek a boj o postup nás nemine!