Úvod » Sezona 2011/2012 » Reporty

Úspěch na NISA Open

publikováno 10.06.2012 (aktualizováno 24.09.2012)

Kiwi borci překvapili postupem mezi nejlepších 8 týmů!

     Podruhé jsme se zúčastnili tradičního velkého turnaje v Liberci - NISA open. Bohužel týden před turnajem jsme koukli na rozlosování a dost jsme se zděsili... První zápas už v pátek 10:40 ráno a sobota dokonce 8:00. Kvůli pátečním zápasům nám odpadli minimálně 3 hráči kvůli nedostatku dovolené práci a proto jsme se sešli v pouhých 7 lidech do pole. Nicméně nebylo to zdaleka poprvé a proto jsme neházeli flintu do žita. Navíc jsme hráli ve velké areně hokejových Bílých Tygrů, což byl celkem zážite :-) 

Skupina: IBK Kubánský Klan - FBC Pitbulls Kolín 2:6

     Do prvního zápasu jsme bohužel nastopili pouze s jedním hráčem na střídání, protože Mára měl ještě zkoušku. Soupeř letos suverénně postoupil z pražského přeboru a proto jsme věděli, že to bude velmi těžký soupeř. Sice jsme se po Vláďově střele dokázali dostat do vedení, bohužel nám to ale dlouho nevydrželo, soupeř nás začal přehrávat a zápas celkem s přehledem otočil. Postupně jsme přestali stíhat fyzicky a Kolín nás přehrál hlavně v osobních soubojích. Oba naše góly dal Vláďa.

Skupina: IBK Kubánský Klan - Fbc Canabinators 5:3

     Soupeře pro druhý zápas jsme viděli hrát. Dostali celkem klepec a nic moc nepředvedl, proto jsme do tohoto zápasu šli pro jasné 3 body. Od začátku byla vidět naše herní převaha. Soupeř sice o něco víc držel míč na hokejce, nicméně skoro do žádných šancí se nedostával a naopak my hrozili spoustu nebezpečnými brejky. Bohužel jsme je ale nedokázali proměňovat. Houska šel sám na bránu 2x, Vláďa dokonce asi 4x, ale nic z toho. Postupně jsme ale převahu dokázali využít a dostali se do vedení 4:1. Nechali se ale trochu ukolébat a soupeř snížil na 4:3 a bylo zaděláno na drama. Miliony zahozených šancí nás mohlo hodně mrzet. Naštěstí pak dobře zachytal Tobi a vyrovnání jsme nedopustili. Nicméně byl to zápas, který jsme měli vyhrát 8:2 a byl by klid... 5:3 vývoji absolutně neodpovídalo. Proměňování šancí bylo opravdu žalostné. Po dvou gólech dali Houska s Vláďou a jeden přidal Marek.

Skupina: IBK Kubánský Klan - Apollo 0:4

    Náš třetí zápas začínal drsně už v 8:00 ráno a bohužel se to našem výkonu dost odrazilo. Přecijen se v pátek večer u fotbalu něco popilo a moc jsme toho nenaspali. Soupeř byl od začátku lepší a moc nám k ničemu nepouštěl. Až na Houskovu tyčku, pár Jontových dorážek jsme se k ničemu nezmohli. Naopak soupeř nás občas dobře rozebíral a výsledku 0:4 můžeme vděčit jen dobrému výkonu Tobiho.

16-finále: IBK Kubánský Klan - FBK Vosy Praha 2:1

    Ve skupině jsme skončili třetí a proto jsme narazili na druhého z jiné skupiny. Do zápasu jsme skočili s vervou a nadějí, protože soupeř byl rozhodně hratelný. Utkání to bylo velice vyrovnané. Oba týmy hráli dobře defenzivně a nikdo se do moc velkých šancí nedostával. Náš dobrý týmový výkon ale vyústil ve sladkou tečku. V polovině druhého poločasu dal Jont svůj typický gól z hranice malého brankoviště a dostali jsme se do vedení. Soupeř začal tlačit, ale my jsme ho ke gólu obětavostí a hlavně výborným výkonem golmana Tobiho nepouštěli. Asi 4 minuty před koncem z rychlého brejku navíc Jont přidal svůj druhý gól - tentokrát střelou (což je neskutečný úkaz - asi po roce vystřelil :-D) a se soupeřem to začalo vypadat bledě. Situaci jsme si zkomplikovali minutu před koncem, kdy se Jont nechal vyloučit, oslabení se nám vůbec nepovedlo a soupeř dal kontaktní gól na 2:1. Poslední minuta pak byla velice krušná, Vosy odvolali gólmana a zamkli nás v obranném pásku. Vyrovnat se jim ale naštěstí už nepodařilo a my slavili postup do dalšího dne.

osmifinále: IBK Kubánský Klan - RFK Pohoda Praha 2:0

   V neděli jsme opět hráli velice brzy - 8:40, nicméně tentokrát jsme šli spát o něco dřív a hned to bylo o něčem jiném. Předvedli jsme opět výborný týmový výkon, kdy jsme dobře bránili pásmo, padali do střel a hlavně nás opět neskutečně podržel Tobi - toto byl opravdu zápas, který jsme urvali hlavně kvůli jemu - první nula za náš tým v tak důležitém zápase. Soupeř opět držel více míč na hokejce, nicméně do moc velkých šancí se nedostával, akorát hrozil spoustou nebezpečných střel z dálky. My jsme si vypracovali z brejků opět několik slibných šancí, bohužel to ale s prokuktivitou vázlo. Naštěstí po Houskově nahrávce otevřel skóre střelou z první Vláďa a po chvíli přidal druhý gól bombou ze standardky Mára. Dost nám pomohlo, že soupeř se místo hry zbytečně hádal s rozhodčími. Minutu před koncem jsme si to bohužel jako přes kopírák opět zkomlikovali vyloučením - tentokrát si šel sednout Houska. Nicméně tentokrát jsme oslabení zvládli velice dobře a soupeře vyrovnat nenechali. Osmifinále jsme urvali opět výborným týmovým výkonem, bojovností a hlavně skvělým výkonem brankáře.

čtvrtfinále: IBK Kubánský Klan - Panthers Liberec 2:6

   Do čtvrfinále jsme šli s vidinou velkého úspěchu, protože výhra už by znamenala hru o medaile. Navíc i tento soupeř byl pro nás hratelný. První poločas si vůbec nevěděl rady s naším betonem. V podstatě se nedostal do jediné dobré šance. Tobi měl asi dva zákroky ze střel z dálky. Naopak po našem rychlém brejku otevřel skóre Vláďa a začalo to vypadat nadějně. Bohužel nám ale hrubě nevyšel začátek druhého poločasu. Po půlminutě hry vyrazil gólman nadějnou Houskovu střelu přímo na hůl útočníka, který využil rychlého kontru a dokázal vyrovnat. Tento moment bohužel rozhodl celý zápas. Naší obranu to dost rozhodilo a během další minuty dokázal soupeř přidat další 3 góly a bylo vymalováno... Góly to byly sice dost nešťastné (jeden byl např. vlasťnák), ale bohužel i to se počítá. Dokázali jsme se ještě kousnout. Vláďa po hezké kombinaci s Jontem snížil na 4:2 a pak jsme měli několik šancí na kontaktní gól, ale bohužel to tam nespadlo. Soupeř pak ještě těsně před koncem přidal další dvě branky ve chvíli, kdy jsme se to pokoušeli zoufale otevřít a vyrovnat.

Shrnutí aneb nečekaný úspěch

  Z turnaje jsme odjížděli celkem zklamaní, protože postup mezi nejlepší 4 byl velice blízko. Nicméně pokud by nám před začátkem někdo řekl, že dojdeme až do čtvrtfinále, mysleli bychom si, že spadl z višně. Tento nečekaný úspěch jsme vybojovali opravdu výborných týmovým výkonem. Všech 8 hráčů se rvalo ze všech sil, padalo do střel, běhalo do úmoru... Nejlepším hráčem našeho týmu byl ale brankář Tobi, který hlavně v play-off neskutečně čaroval a náš tým hodně podržel. Progen bude muset hooodně zabrat aby udržel pozici naší jedničky!

Obrázky k článku

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

Osobní profil Dragy | 11.06.2012 18:46
gratuluju klici. Pekne me mrzi ze sem tam neohl byt svami tak znicime krale a bude to
Osobní profil Vlada | 11.06.2012 0:12
proste libovej vikend vy kundy :D
Osobní profil Lukyno | 10.06.2012 23:41
Osobní profil Mates19 | 10.06.2012 16:17
Kluci díky, byl to fakt supr víkend!

Aktualita

8. Turnaj Mistrů
Jestli byl dobrý nápad uspořádat oslavu narozenin den před turnajem, to posoudí historie. Jestli byl dobrý nápad oslavu zakončovat v 5 ráno ve Vagónu? Asi jo.

Kalendář akcí

« 04 / 2021 »
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz