Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Sezona 2011/2012 » Reporty

Otevřená kritika

publikováno 12.05.2012 (aktualizováno 24.09.2012)

aneb. co zlepšit do příště.

Sezóna to byla úspěšná, nicméně k ideálu bylo stále daleko. Dovolím si trošku konstruktivní kritiky každého hráče. Je to můj čistě subjektivní názor a proto s tím nemusíte souhlasit a klidně se vyjádřete do diskuze.

Vezmeme to podle abecedy:

Adam

- U Adama vidím asi 3 nějvětší nedostatky. Zaprvé je to docházka na tréninky, vymlouval ses, že to bylo kvůli maturitě, tak věřím že příští rok to bude lepší. Druhá věc je už herní - a to víš moc dobře sám, máš skvělou střelu tahem, akorát se musíš naučit trefovat bránu. Teď trefíš tak jeden z deseti pokusů. Až se naučíš trefovat třeba 7/10, góly tam začnou padat úplně samy. A poslední věc co mi na tobě vadila (a nejen mně), je že občas ten míč zbytečně moc taháš, měl by ses naučit to dávat rychleji od hokejky, potom ta rozehrávka bude hned lepší :-) 

Dave

- Stejně jak u Adama, ta docházka je potřeba zlepšit a věřím, že to opravdu bylo kvůli maturitě a příští rok to bude v pohodě. Jinak co mi trochu vadilo, že občas jsi se na tréninkách moc nesnažil a flákal to. Přijde mi (a nejen mně), že si o sobě moc myslíš, jak jsi nepostradatelnej a nenahraditelnej a máš místo jistý. Ano, jsi náš nejproduktivnější hráč, nicméně to neznamená, že to tak bude napořád. Čím budeme vejš, tím se budeš prosazovat hůř a jen abys neusnul na vavřínech...

Dědek

- U tebe Dědku je největší problém ta docházka, vypadá to, že budeš příští rok hrát za Béčko, protože takhle to dál nejde... Nemám ani moc co dalšího kritizovat, protože jsi chodil fakt málo :-( Určitě zlepšit fyzičku, rychlost a takovou tu výbušnost - start na balon.

Frank

- U tebe Franku samozřejmě doufáme, že se hlavně uzdravíš, abys mohl hrát, protože jsi dost chyběl. Největší nedostatek vidím ve střelbě, střelu nemáš vůbec špatnou, akorát si při zápasech nevěříš, občas se dostaneš do dobré pozice, ale bojíš se vystřelit. Někdy je možnost to nahodit před bránu, když tam 2 hráči cloní, ale ty se bojíš a radši nahraješ dozadu... Prostě se toho neboj a začni si trochu věřit :-) 

Houska

- Sám sebe je fakt těžký hodnotit. Největší nedostatek stále vidím v tom, že mám občas problém se rozhodnout jestli jít sám a nebo jestli nahrávat. Někdy zbytečně nahrávám, když jsem ve skvělé pozici na střelbu a někdy zase střílím, nebo jdu do třech, když můžu krásně nahrát... Potom jsou tu stále ty zbytečné fauly, i když ve druhé polovině sezony už se mi snad povedlo toho vyvarovat. A komunikace s rozhodčími pořád není ideální :-) 

Jont

- U Jonta začnu pochvalou, protože jsem na to zapomněl při shrnutí sezóny. Strašně se mi na tobě líbí, jak makáš na každém tréninku. Nevypustíš jedinej souboj, lítáš nahoru dolu. Je na tobě strašně vidět, jak se chceš pořád zlepšovat. Jen tak dál, tohle by se od tebe měla naučit většina týmu. A neboj, to že se ti tolik třeba letos nedařilo pust za hlavu, výsledky dlouhodobé práce přijdou a budou vidět... A teď k té kritice - napíšu to jednoduše - STŘELBA, STŘELBA, STŘELBA. Máš fakt dobrou střelu i ze střední vzdálenosti a kolikrát jsi za sezónu vystřelil? Dalo by se to spočítat na prstech od ruky... Jseš prostě často moc velká hračička, není důležitý dát kdo dá nejkrásnější gól do prázdný brány, ale kdo jich dá víc... Prostě se musíš naučit bejt trochu sobec - každej dobrej útočník prostě musí občas bejt sobec a vzít to na sebe :-) 

Láďa

- U tebe Láďo není vůbec problém v defenzivní části, tu máš skvělou, bráníš výborně. Potřeba je zapracovat hlavně na části ofenzivní. Hlavně rozehrávka je zatím fakt špatná. Strašně dlouho ti trvá zpracování míčku. Vždycky než si ho uklidníš, jsou u tebe 3 soupeři a nevíš co s tím. Potom samozřejmě střelba - střelu máš zatím stále fakt špatnou, na té zkus zapracovat. Prostě využít každou chvilku, kdy se dá střílet. Paradoxně jseš náš nejčastěji střílející bek v zápasech - a to je zatím u tebe špatně. Dokud tu střelu nezlepšíš, jsou ty střely úplně k ničemu a musíš se naučit to víc nahrávat, když ten míč máš nahoře. Vždycky je komu, akorát ty se nepodíváš a tupě střílíš. A pak samozřejmě ta fyzička no...

Luky

- Když jsem psal u sebe o zbytečných vyloučeních, u tebe Luky to platí dvojnásob. 12 trestných minut za sezónu je fakt hodně. A hlavně jsou úplně zbytečné. Další věc je, že se musíš naučit trošku víc proměňovat šance. Často pálíš úplné tutovky. Trošku víc si věřit v té koncovce. Střelu už máš taky dobrou, tak se nesmíš bát ji využívat.

Marek

- Marku u tebe je hlavní problém spolehlivost dozadu a rozehrávka. Bohužel často nestíháš a propadáš. Musíš se naučit lépe číst hru, abys nenechával napospas druhého beka a golmana. A potom ty zbytečné chyby na rozehrávce. Musíš bejt víc klidu a hrát víc na jistotu.

Ondra K.

- Tady bych uvedl hlavně důraz před vlastní brankou, fyzičku a rychlost. Důraz chybí všem našim bekům, ale u tebe to asi bylo nejvíc vidět. Když je míč před naší bránou, tak se ho prostě musíš naučit co nejdřív urvat pryč, ať už nohou nebo hokejkou, to je jedno. Potom ta fyzička no - třeba si jít občas zaběhat by prospělo. Taková ta pomalost a neobratnost je očas znát.

Ondra V.

- Tady vidím dvě věci - bránění a střelba. S bráněních to byla na začátku sezony katastrofa, teď už to bylo o dst lepší. Stále tam jsou ale nedostatky. Musíš se naučit tam neběhat jen tak zmateně ze strany na stranu, ale lépe si rozebrat hráče. Druhá věc je ta střelba - 5 gólů za sezónu je na útočníka žalostně málo. Je super, že to nám to s Dejvem pořád nahráváš, ale někdy se prostě neboj to vzít trošku na sebe a jít do tý střelby. Už ji nemáš tak špatnou jako dřív...

Petr

- Stejně jako u Frank hlavně doufáme, že tě příští sezonu víc podrří zdraví. Tím že jsi tak dlouho nehrál, není moc co kritizovat. Rozhodně minimálně stabilita v osobních soubojích. Lépe číst hru a ty střety čekat, abys stále neležel na zemi :-)

Progen

- U tebe Progene je to dost podobné jako u Dejva - přijde mi, že si o sobě moc myslíš jako jsi dobrej, tréninky flákáš a nezlepšuješ se. Největší formu jsi měl ke konci loňské sezóny a na poháru, k té ses letos ani nepřiblížil. Často dostáváš laciné góly a to je tím, že máš málo nachytáno, protože flákáš tréninky. Tak abys neusnul na vavřínech... Další věc je nedochvilnost. Zkus se pls naučit chodit na tréninky včas, v tomhle máš nevýhodu golmana, u normálního hráče to tolik nevadí když přijde pozdě, ale na tobě často stojí celej trénink. Zvlášť když se vždycky potřebuješ 15 minut rozcvičovat. Ideální když se rozcvičíš ještě před začátkem tréninku a jak začnem, už budeš připravenej v bráně na rozchytání :-) 

Šroťák

- U tebe Martine je problém hlavně sebevědomí. Na tréninkách často exceluješ, dáš 4 góly během pár minut, ale v zápasech netrefíš ani jednou branku. To není o špatné kvalitě, ale čistě o špatném sebevědomí. Moc dobře tohle znám, taky jsem to ve Spartě míval, nevěřil jsem si a kazil jsem. Prostě si musíš říct, že jseš prostě dobrej a ten gól dáš :-) Pak samozřejmě ta rozehrávka, už ty chyby neděláš zdaleka tak často jako dřív, ale občas se pořád nějaká objeví. Zbytečné fauly už jsi celkem omezil...

Vláďa

- Pokud jsem psal u Dejva, že fláká tréninky, tak u tebe to platí dvojnásob. Tím nemyslím jen špatnou docházku (která opět věřím byla způsobená maturitou), ale hlavně snahu na tréninku. Všimlo si toho už spousta lidí, ale ty se prostě v těch cvičeních často nesnažíš, neběháš, loudáš se... S tímhle přístupem se taky už nikdy nezlepšíš a zakrníš. To že jsi náš třetí nejproduktivnější hráč nemusí bejt napořád. Prostě víc makat a makat. Jinak u tebe je problém ta střelba. Máš skvělou střelbu tahem z místa, ale problém je, že ti dlouho trvá si jí připravit a všichni hned vědí, že budeš střílet. Musíš se naučit tu střelu lépe schovat a střílet víc z první...

Vojta

- U tebe Vojto toho musím zkritizovat hodně a myslím si, že Béčko ti bude vyhovovat. V A-týmu bys byl až 6. bek a nezahrál by sis. Jseš strašně pomalej, všechno ti hrozně dlouho trvá. Když nahráváš, soupeř ví kam to dáš ještě dřív, než to víš ty. V první polovině sezony jsi dost flákal i ty tréninky, teď mi poslední dobou přišlo, že ses začal snažit a ten přístup je lepší. Stejně tak jsi zapracoval na defenzivní části - už tě všichni hned jen tak neobejdou jako dřív. Když na sobě budeš pořád makat, třeba si nějakej zápas za Áčko ještě zahraješ...

Celkově

- Ještě shrnu celkové problémy týmu - máme zatím dva hlavní problémy. Postupný útok a standardky. Máme obrovský problém založit útok, pokud bušíme do plné zabezpečné obrany. 80% všech gólů dáváme z brejků. Musíme zapracovat na herním systému rozehrávky. Zkusím si na to něco připravit na soutředění a tam to natrénujeme :-) Druhá věc jsou ty standardky - dali jsme vůbec letos nějakej gól z nich? Fakt bída, musíme něco nacvičit, v té vyšší lize bude mnohem těžší dávat góly a standardky můžou rozhodovat... Stejně tak bránění a stavění zdi nám dělá problém. Vše nacvičíme na soustředění :-)

Jinak ještě jednou - to co jsem napsal je jen můj subjektivní názor, takže se k tomu nebojte vyjádřit!!!

 

P.S.: Několikrát jsem viděl, jak jste si ze mně dělali prdel, že si tam střílím už hodinu před zápasem a běham tam jak "dement" s míčkem. A víte proč to dělám? Ne proto, že bych byl starej a potřeboval se protahovat, ale proto, že chci využít každou chvilku a možnost si střílet a trénovat. Proč myslíte, že mám tak dobrou střelu? To není žádnym talentem nebo sílou v rukách, to je prostě jen a jen dřinou a tréninkem. To je jenom tím, že jsem toho za "kariéru" nastřílel tak 10x víc než vy všichni dohromady... Prostě zkuste fakt využít každé možnosti si s tím míčkem hrát. Před zápasama, mezi zápasama, po zápasech, před tréninkem, po tréninku. Prostě kdykoliv. Já si střílím skoro každej den doma molitanovým míčkem o zeď - chápu, že to asi většina z vás nemůže, tak o to víc musíte prostě využít ty jiné možnosti :-) 

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

Osobní profil Vlada | 14.05.2012 13:51
ale mas fakt pravdu houska, kdyz se kouknu kolik bodu ztracim na indiana, tak bych se asi fakt mel zamyslet :D
Osobní profil Vlada | 14.05.2012 13:36
houska: to je smutnej pribeh :D
Osobní profil Mates19 | 14.05.2012 13:25
Vláďa: Já to přesně chápu, línej je každej... Píšu to hlavně z toho důvodu, že do příští sezony jdeme se 7 útočníky, tzn. někdo bude muset sedět
A pokud se tvůj přístup trošku nezlepší, může se klidně stát, že ten černej petr padne na tebe
nikdo prostě to místo v sestavě jistý nemá
Osobní profil Vlada | 14.05.2012 12:57
Houska: no ja se netajim, ze je muj pristup jinej...urcite do toho jde dat vic, akorat ta lenost je svine...budu se s tim snazit neco delat
Osobní profil Mates19 | 14.05.2012 12:42
Jinak ještě ke statistikám:
- Využili jsme 15 přesilovek z 32. Úspěšnost 47% je velice slušná
- Dostali jsme jen 2 góly v oslabení, což dává téměř 90% úspěšnost
- A co je nejdůležitější - byli jsme nejmíň vylučovaný tým v lize (44 TM), ještě Hole měli 46 a zbytek 66 a víc

Tohle je jedna z věcí, kterou musíme udržet i ve vyšší lize a bude to velkej krok k úspěchu
Osobní profil Mates19 | 13.05.2012 21:28
Vláďa: nj, to je ale přesně ten tvůj přístup... Ty bys nejradši jen hrál zápasy pro srandu, vůbec netreénoval atd. my se přece chceme zlepšovat a něco uhrát ne?
Osobní profil Lukyno | 13.05.2012 21:21
s Houskou souhlasím snad ve všem, dobrý nápad a pěkně sepsaný
Osobní profil Vlada | 12.05.2012 19:41
hrotime to jak v extralize, ale mas pravdu houskacku :D
Osobní profil Šíša | 12.05.2012 19:34
Jo a btw. sorry za poslední match, tam jsem hrál fakt, jak úplný hovado
Osobní profil Schrotty | 12.05.2012 19:09
Houska a Frenkie, pekne napsano ja vim, budu se snazit vse zlepsit. Idealni prilezitost v lete
Osobní profil Šíša | 12.05.2012 18:37
Ok, budu přibitej na modrý a nebudu žumpit před zápasem!
Osobní profil Dragy | 12.05.2012 18:16
zlepším přistup k tréninkům a bude to žůžo
Osobní profil michael555 | 12.05.2012 12:42
Na začátek bych jenom řekl, že doufám, že nikdo nebude tak vztahovačnej a uraženej, protože Houska to samozřejmně myslí, co nejlíp

Já akorát teda něco doplním:
Houska -
Komunikaci si podle mě celkem zlepšil, ale určitě by bylo dobrý si někdy víc dupnout. Jinak k tý střelbě, tak bych se taky zaměřil na střelu zápěstím, protože u toho tahu tě soupeř mnohem líp vyblokuje...na to zápěstí se reaguje strašně těžko.

Jont -
Tvl ty jseš takovej hračička až mě z tebe někdy picne . Musíš bejt mnohem větší sobec, budeš mít víc gólů a budeš mít větší sebevědomí, jednoduchý. A taky si někdy v tý lajně dupni a komukoliv něco bez okolků vyčti.

Láďa -
Hele celkem dobrý, ale musíš se prostě naučit hrát s hlavou nahoře, protože bez toho nikdy tu rozehrávku nezlepšíš. A mimochodem tohle fakt můžeš trénovat kdekoliv, protože stačí si s tím míčkem šmrdlat na prostoru 2x2 metry.

Ondra V. -
Podle mě si udělal teďka za rok největší progres a už neděláš takový ty debility jako nahrávky dozadu mezi nohama. Bojovnost máš fakt dobrou, ale musíš k tomu přidat hru tělem, protože ta je fakt pořád celkem žalostná.

Progen -
Talent máš určitě víc než dobrej, ale nebylo by od věci se taky po netu podívat na tehniku chytání a podobný záležitosti, jenom to tě může posunout dál.

Vojta -
Já bych to neviděl, tak černě. To samý jako u Ládi, a to zvednout hlavu a zlepšit kontrolu míčku. Někdy zachovat chlasnou hlavu by taky nebylo od věci

Aktualita

8. Turnaj Mistrů
Jestli byl dobrý nápad uspořádat oslavu narozenin den před turnajem, to posoudí historie. Jestli byl dobrý nápad oslavu zakončovat v 5 ráno ve Vagónu? Asi jo.

Kalendář akcí

« 04 / 2021 »
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz