Úvod » Sezona 2011/2012 » Reporty

Shrnutí sezóny 2011/2012

publikováno 10.05.2012 (aktualizováno 24.09.2012)

aneb splněný cíl a sladký postup

Pohárový úvod v Rokycanech

     Už do naší první sezóny po založení klubu jsme šli s cílem postoupit. Bohužel se to kvůli několika špatným okolnostem nepovedlo a proto jsme do své druhé sezóny nevstupovali s tím, že se opět pokusíme postoupit, ale že postup bude jasná věc. Nikdo si nepřipouštěl nic jiného! Abychom se trošku rozehráli a zkusili si hru i proti těžším soupeřům, přihlásili jsme se do poháru. Los pro nás byl celkem příznivý - dostali jsme Unhošť ze sedmé ligy, Kralupy a Příbram ze šesté, což byli pro nás hratelní soupeři a pouze Rokycany z druhé ligy, byli jasní favorité. Proto jsme věřili, že se porveme o druhé postupové místo. Bohužel jsme se na konci prázdnin sešli jen v sedmi lidech do pole, což se ke konci ukázalo, jako velký problém. Začali jsme skvěle! Oba sobotní zápasy proti Unhošti (4:2) a Příbrami (4:3) jsme dokázali vyhrát a v neděli nám stačilo k postupu jedno vítězství ze dvou zápasů. Proti Rokycanům jsme to zabetonovali a oni se vůbec nemohli prosadit a nakonec vyhráli pouze hubeným výsledkem 2:0, což jsme považovali celkem za úspěch, nicméně k postupu jsme potřebovali porazit Kralupy. Zápas byl velice vyrovnaný, ale bohužel se ukázal problém, že nás bylo málo na střídání, odešli jsme fyzicky a prohráli boj o postup těsně 2:3. Skončili jsme třetí, což se i tak dá považovat v našem prvním učinkování v poháru za úspěch. Příští rok jim to netřeme! Nejvíc vidět byli Jont s Houskou, kteří si oba připsali po 5 kanadských bodech.

Parádní rozjezd sezóny

     Na konci září už nás čekal ostrý start do sezóny. Trošku jsme omladili kádr, když přišli ze Sparty Vláďa a Adam. Vyhecovali jsme se několika sázkama a úpravou kasy. Z losu naší divize jsme ale nebyli úplně moudří. Dostali jsme Las Plantas a FC Bílé Hole, dva týmy, které skončily loni na druhém a třetím místě. Poté Čelákovice, které dříve hráli vyšší ligy, ale přihlásily se znovu od začátku a nevyzpytatelný B-tým Benátek nad Jizerou. Říkali jsme si, že o postupu se rozhodne mezi těmito týmy a námi. 

     První zápas nás čekali náši staří známí, které jsme loni dvakarát porazili - Game Over Praha. Nepřipouštěli jsme si nic jiného, než výhru, nicméně soupeř nás dost překvapil a po dvou minutách nám utekl na 0:2. Hlavně naší zarputilostí a bojovností jsme naštěstí dokázali zápas otočit na 5:3. Za zmínku stojí vítězný gól, který dal Houska proměněným nájezdem (Jak se ukázalo, jediným úspěšným asi z deseti pokusů, které jsme letos jeli).

     Na konci října nás čekaly Benátky, které v prvním kole 2x vyhrály a daly dokonce desítku Čelákovicím, proto jsme z nich měli respekt. Do zápasu jsme nicméně vlétli skvěle a zejména díky pěti gólům Dejva jsme je přejeli 7:3. Poté následovala "povinnost" v podobě týmu FbC Rippers Praha, který jsme také loni dvakrát porazili. Povinnost jsme splnili celkem suverénně 7:0. Progen udržel svojí první nulu v kariéře!

    V listopadu jsme stihli odehrát dva turnaje. Nejdřív přišly asi naše nejlepší dva výkony za celý rok, co se týče herního systému a defenzívy. V zápasech, kdy se soupeři téměř nedostali do šancí jsme shodně porazili ELITE PRAHA i Las Plantas 4:0 a poprvé se dostali do čela tabulky. Na druhém turnaji jsme odehráli pouze jeden zápas proti outsiderům SK Církvice. Tým, který dostává téměř v každém zápase minimálně desítku jsme roznesli 16:0. Místo Progena chytal Adam, který také udržel první nulu v kariéře a tým dokonce čtvrtou v řadě. Druhý zápas na kvůli problémům s halou přesunuli na neurčito.

První zaškobrtnutí

     Po parádním rozjezdu, kdy jsme měli ze šesti zápasů šest výher a vedli tabulku i přesto, že většina soupeřů měla odehráno o dva zápasy víc, nás těsně před Vánoci čekal zápas pravdy s druhým týmem tabulky FBC Čelákovice. Soupeři měli v týmu např. Aleše Mosteckého, který prošel extraligou, proto jsme měli trošku respekt. Zápas byl velice vyrovnaný, ofenzivní se spoustou šancí. Celkově jsme byli o něco málo lepší, nicméně jsme zápas nedokázali dovést do vítězného konce (rozhodčí nám také neuznal regulérní gól) a přišla první ztráta v podobě remízy 5:5. V druhém zápase nás čekal tým FC Bílé Hole, který se spoléhal výhradně na šikovnost Tomáše Maršóna, který dává 2/3 jejich gólů. Věděli jsme, že pokud uhlídáme jeho, nemůžeme prohrát. Uhlídat se nám ho celkem povedlo, zařídil "pouze" dva góly a my si, po trochu rozpačité první třetině, nakonec otevřeli střelnici a vyhráli poměrem 14:2.

Prohra, která nám otevřela oči

    Po první polovině sezóny jsme byli na čele tabulky se sedmi výhrami a jednou remízou a mysleli si, jací jsme králové, postup je náš a nemůže se nám nic stát. Menší problém se mohla zdát ztráta Petra - centra a lídra druhé formace, který dlouhodobě onemocněl a vypadl do konce sezóny. Bohužel (a možná i naštěstí) přišel tvrdý náraz. Odvetu s týmem Game Over Praha jsme nezvládli. Soupeř se zabetonoval na půlce a vůbec nás nepouštěl do šancí. Naopak hrozil z nebezpečných brejků. Vyhrál 4:1 a trochu nás vrátil zpátky do reality. Najednou byla tabulka mnohem zamotanější. Na čele se utvořila skupinka tří týmů - nás, Čelákovic a Game Over, které si to měly rozdat o postup. Nicméně tato prohra nás vrátila na zem a otevřela oči. 

    V dalších zápasech nás zasáhla další rána - onemocněl nám gólman a protože jsme neměli náhradního, musel do brány hráč z pole - Dědek. Nicméně absence normálního brankáře nás neskutečně semkla, vybičovali jsme se k velmi dobrému výkonu, na Dědka jsme nepustili téměř žádné střely a i těm, které prošly výborně vzdoroval. Porazili jsme Benátky 8:6 a Rippers 9:5 a opět směřovali k postupu. V těchto zápasech se ukázala neskutečná vnitřní síla týmu, kdy se v krizi dokázal semknout a zabojovat.

Brzy jistý postup

    Dále nás čekali až do předposledního kola papírově slabší soupeři a věděli jsme, že pokud je všechny porazíme, budeme mít jistý postup už před posledním turnajem a nebudeme se muset nervovat proti Čelákovicím. Tuto jízdu jsme odstartovali neskutečnou kanonádou. ELITE a Las Plantas jsme smetli ofenzivní smští 10:2 a 12:4. Zasloužili se za to hlavně Dejv s Houskou, kteří dohromady posbírali 26 bodů ve dvou zápasech. Poté následoval dvojzápas s nevyzpytatelným soupeřem SK Black Dragons. Týmy, které sázejí převážně na obranu a betonují nám obecně nesvědčí a proto jsme věděli, že to nebude vůbec nic jednoduchého, i když soupeř byl ze spodní poloviny tabulky. Nejdřív jsme hráli přeložený zápas nezvykle v úterý večer. Zápas celkem splnil naše očekávání, soupeř betonoval a my marně bušili do dobře organizované obrany. Dlouho jsme prohrávali 1:2, ale opět se ukázala dobrá vnitřní síla týmu, kdy jsme dokázali zvrátit zápas, ve kterém se nám vůbec nedařilo. Nejprve Houska vyrovnal oblíbeným gólem zpoza brány a dvě minuty před koncem vymyslel Jont úžasnou nahrávku na Dejva, který rozhodl - 3:2.

    Na apríla nás čekal dvojzápas, ve kterém jsme si už mohli zajistit postup. Nejdřív opět outsider z Církvic - ze začátku jsme bohužel hráli dost profesorsky a nechali si dát dva zbytečné góly. Pak jsme ale dokázali přepnout na jiné obrátky a soupeře roznesli 19:2. Za zmínku stojí Jont s Vláďou, kteří dali oba po pěti gólech a Houska, který se blýskl rekordními sedmi asistencemi. Druhý zápas jsme hráli odvetu proti Black Dragons. Tentokrát jsme nenechali nic náhodě, hráli zodpovědně zezadu a soupeře k ničemu nepouštěli. Naše góly v podstatě vyplynuly z velkého tlaku, který jsme měli celý zápas. Výhra 5:0 nám zajistila postup a Progen vychytal čvtrtou nulu v sezóně!

Zbytečně pokažený závěr

    Do posledního turnaje jsme vstupovali s vědomím jistého postupu, nicméně jsme si chtěli ještě pojistit první místo v tabulce. V zápase s Čelákovicemi nám stačila remíza. Dlouho jsme vedli, ale bojovný soupeř dokázal zápas otočit. Naše šance vychytal gólman a dostali jsme zbytečné góly kvůli laxnímu nepokrytí střelců. Výhrou 5:3 se na nás soupeř bodově dotáhl a stačila mu výhra v posledním zápase k prvnímu místu. V závěrečném zápase sezóny proti FC Bílé Hole jsme si chtěli aspoň spravit chuť a dát ještě pár bodíků. První půlka zápasu byla ale hlavně z defenzívní stránky katastrofa - každý si chtěl dát gól a vůbec jsme se nevraceli. Dostali jsme celkem 7 gólů - jasně nejvíc v celé sezoně. Naštěstí hrál soupeř bez střídání a tak mu rychle docházely síly. Zvládli jsme mu nastřílet celkem 15 gólů. Za zmínku stojí Ondra Kolman - který dokázal z pozice obránce dát dva góly. Poté jsme ještě doufali v zázrak, nicméně Čelákovice vyrovnaný zápas proti Game Over zvládly a dostaly se kvůli lepšímu vzájemnému zápasu v tabulce před nás.

Splněný cíl

    Je to tam! Celkem jasně jsme si dokráčeli pro postup a splnili si náš cíl. Neskolily nás ani ztráty klíčových hráčů. Kromě již zmiňovaného Petra nám totiž na druhou polovinu sezony vypadl i náš nejlepší obránce Frank. Příslib do budoucna je, že jsme dokázali vyhrávat i bez důležitých článků sestavy. Už se nemůžeme dočkat, co nám připraví další sezóna. Věříme, že i tam bychom mohli, s trochou štěstí a zlepšením fyzické kondice, hrát o postup.

Pochvala

    Celkově musím pochválit celý tým. Až na pár nepovedených momentů, předvedli všichni dobré výkony a za ten rok se obrovsky zlepšili. Ke stálicím Davovi s Houskou dobře zapadl Ondra, bodově se přidala i dvojice Vláďa - Jont. Výbornou práci dozadu i dopředu ukázal Luky. Výborně se povedla sezona Láďovi, který byl naším nejspolehlivějším bekem dozadu. V první půlce sezóny jsme těžili z dobré střelecké formy Petra a obrovského přehledu Franka, který dirigoval rozehrávku celé druhé lajny. V druhé půlce sezony se rozstřílel Šroťák s Ondrou Kolmanem. Skvělou defenzivní práci ukázal také Adam, který by nás zase všechny měl učil hrát tělem. Své si uhrál i Marek, který letos nově zapadl do týmu. Dědek se ukázal zase jako výborná náhrada v bráně za Progena a vychytal nám dvě veledůležitá vítězství. A nesmíme zapomínat na Progena, který nás celou sezónu držel nad vodou a vychytal úžasné 4 nuly.

Konečná tabulka

Výsledky zápasů

Kanadské bodování

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

Osobní profil Dedek | 14.05.2012 11:23
Parádně sepsaný, hezky se to čte, doufejme, že podobnný Souhrn si budeme moct přečíst i na konci příští sezony
Osobní profil Dragy | 12.05.2012 18:16
krásně napsaný. kritika je dobrá věc aspoň se všichni sami nad sebou zamyslíme a pomůže to ke zlepšení hry Jinak si osobně myslím že parta která je v tomto týmu je fajn a hlavní je že nás to vždy dokáže povzbudit i když se nedaří. jen tak dál kluci
Osobní profil michael555 | 11.05.2012 23:50
Jo pěkně napsaný, dobrá práce ... ale teď po sezoně je ideální čas pro "konstruktivní" kritiku a zaměřil bych se spíš na chyby než na to vychvalování
Osobní profil Pr0g3n | 10.05.2012 23:32
musim uznat , ze tohle musela dat docela praci a musim jen souhlasit , myslim si , ze v dalsi sezone budeme uz jen silnejsi a nebudeme se dopoustet zbytecnych chyb a budeme vice myslet na to aby jsme vyhrali a ne o kolik to bude golu , ale dulezita je vyhra .
Osobní profil Lukyno | 10.05.2012 16:07

Aktualita

8. Turnaj Mistrů
Jestli byl dobrý nápad uspořádat oslavu narozenin den před turnajem, to posoudí historie. Jestli byl dobrý nápad oslavu zakončovat v 5 ráno ve Vagónu? Asi jo.

Kalendář akcí

« 04 / 2021 »
Po Út St Čt So Ne
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Nejbližší akceTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz