Úvod » Sezona 2011/2012 » Reporty

Vybojované 3 body z Licea

publikováno 27.03.2012 (aktualizováno 24.09.2012)

Postup už je velmi blízko!

V netradičním čase (úterý 20h) jsme měli na programu další zápas - dohrávku s týmem SK Black Dragons.

IBK Kubánský Klan - SK Black Dragons 3:2 (1:0, 0:2, 2:0)

Do tohoto zápasu jsme vstupovali namlsaní z víkendu, kdy jsme dokázali dát 22 gólů ve dvou zápasech. Čekal nás soupeř ze spodní části tabulky, nicméně věděli jsme, že to rozhodně nebude procházka růžovým sadem. Dragons jsou týmem spíše defenzivním a obecně nedostávají moc gólů a přesně s takovými týmy máme občas problémy.

Začátek utkání odpovídal našim předpokladům. Po většinu času se hrálo v soupeřově obranném pásku, ale Dragons betonovali často až v pěti lidech na velkém brankovišti, blokovali střely a do žádné větší příležitosti nás nepustili. Naopak občas zahrozili rychlými brejky. V šesté minutě byl v průnika Houska faulován sekerou zezadu a dostali jsme první přesilovku, kterou po minutě a půl využil Luky po Vláďově nahrávce a dostali jsme se do vedení. Bohužel místo toho, aby nás gól nakopnul, nás spíš utlumil, začali jsme hrát trochu profesorsky a otěže zápasu začal přebírat soupeř. Naštěstí se přes naší slušnou obranu taky do moc šancí nedostal.

Druhá třetina se vezla v dost podobném duchu. My jsme se snažili prolomit dobrý obranný val Dragonů a a soupeři hrozili rychlými kontry. Jeden takový se jim bohužel podařilo využít. Faulovali jsme, soupeř rychle rozehrál, my nestihli rychle pokrýt střelce, brankář měl zakrytý výhled a soupeři sedla střela krásně nad nohu k tyči - 1:1. V půlce druhé třetiny se dokonce sopeř dostal do vedení - nejproduktivnější hráč hostů dokázal hezky trefit skákavou přihrávku a bylo to 1:2. Po tomto gólu na nás trochu padla deka a do konce třetny už jsme nedokázali nic vymyslet.

Do třetí třetiny jsme se vyhecovali, změnili trochu taktiku - začali napadat a začalo to snášet ovoce. Soupeř měl rázem méně času na rozehrávku a my se dostávali do šancí. V sedmé minutě předvedl Houska svůj oblíbený gól - rychle zezadu obtočil bránu a vyrovnal na 2:2. Vzali jsme si oddechový čas a postavili údernou lajnu, vědeli jsme, že máme na to rozhodnout. Bohužel čas utíkal a gól ne a ne padnout. Několikrát nás hezky vychytal gólmana a spoustu střel zblokovali obránci. Minutu a půl před koncem ale naštěstí vymyslel Jont krásnou nahrávku na Dejva, který doklepnul do prázdné brány a poslal nás zaslouženě do vedení. Soupeř si vzal oddechový čas a odvolal gólmana - dokázal ještě vytvořit celkem slušný tlak a měl šance opět vyrovnat. Naštěstí se nám to podařilo ustát a vezeme si z licea vybojované a důležité 3 body. Postup je blízko!

Branky:

Luky (Vláďa), Houska (Dave), Dave (Jont)

Ondra V. - Houska - Dave, Luky - Jont - Vláďa.

Láďa - Šroťák, Marek - Ondra K, Adam