Úvod » Sezona 2011/2012 » Reporty

4 body z Berouna

publikováno 19.12.2011 (aktualizováno 24.09.2012)

aneb první ztráta někdy přijít musela

Poslední předvánoční neděli (18.12.2011) nás čekal další turnaj. A nebyl to turnaj ledajaký, neboť jsme měli na starost pořádání. S časomírou nám pomohly holky, takže jsme se sami mohli 100% soustředit na naše zápasy (tímto jim ještě jednou děkujeme!) .

FBC Čelákovice - IBK Kubánský Klan 5:5 (0:2, 4:2, 1:1)

Do tohoto zápasu jsme vstupovali s menším respektem, neboť soupeř byl na druhém místě tabulky o pouhé skóre, dal jasně nejvíc gólů z celé ligy a měl ve svém kádru několik skvělých hráčů (včetně Aleše Mosteckého, který má na svém kontě i nějaké ty extraligové zápasy).

Začátek utkání byl velice opatrný, protože oba týmy si byly vědomy důležitosti zápasu. První změna skóre přišla v polovině první třetiny - ve skrumáži před soupeřovou bránou se nejlépe zorientoval Šroťák a zavěsil pod víko. Hned 3 minuty poté to bylo 0:2 - Láďovo nahození uklidil do branky Dave.

Úvod druhé třetiny se strhl v menší přestřelku - hned po devíti vteřinách soupeř snížil na 1:2, dvě minuty poté zvýšil po Houskově nahrávce na střed Dave. Soupeři se ale podařilo opět bleskurychle zareagoval a dvěma slepenými góly vyrovnal na 3:3. Po vyrovnání narostla soupeři křídla, začal nás tlačit a vděčíme hlavně Progenovi za stále nerozhodný stav. Dvě minuty před koncem druhé třetiny jsme se opět dostali do vedení - Houskovo nahození hezky tečoval Luky mimo dosah brankáře - 3:4. Poté přišla další chvíle, která zápas dost ovlivnila - Houska svým klasickým způsobem obtočil branku, míček se odrazil od zadní tyčky, ale rozhodčí si toho nevšimli a gól bohužel neuznali. Těsně před koncem třetiny jsme navíc opět nebyli důrazní před brankou a soupeř srovnal skóre na 4:4.

V úvodu třetí třetiny se na nás usmálo štěstí - Davovu nahrávku před bránu si soupeř sám srazil za čáru - 4:5. Po tomto gólu musel hru trošku otevřít a začal víc napadat. Začalo se hrát hodně nahoru-dolů s několika šancemi na obou stranách - Luky 2x netrefil téměř prázdnou bránu, Dave s Houskou zase jen trefovali golmana. V půlce třetiny byl sporně vyloučel Houska a nastala krušná dvouminutovka - soupeř nám téměř nepůjčil míček, nicméně si spíš nahrával po obvodu a do žádné větší šance jsme ho nepustili a oslabení přečkali. Zápas už už směřoval k našemu vítězství, ale bohužel minutu před koncem Progenův špatný výhoz zachytil soupeř a po zmatkách v obraně dokázal opět srovnat. Poslední minuta zápasu byla hodně hektická - oba týmy měly šance urvat všechny 3 body pro sebe. Nejdřív Dave trefil tyčku a potom nás v další soupeřově přesilovce (Houskovo druhé a tentokrát správné vyloučení) hodně podržel Progen - 5:5.

Zápas byl hodně vyrovnaný a remíza je asi spravedlivá. Škoda neuznaného regulérního gólu a hlavně špatného důrazu před brankou - 4 z 5 gólů soupeře padly z velkého brankoviště.

Branky:

Šroťák (Houska), Dave (Láďa), Dave (Houska), Luky (Houska), Dave (Luky)

Sestava:

Luky - Houska - Dave, Jont - Petr - Vláďa, Ondra V.

Láďa - Šroťák, Frankie - Ondra K.

Progen

IBK Kubánský Klan - FC Bílé Hole 14:2 (1:1, 6:1, 7:0)

Tento zápas byl velice zvláštní - ke vší úctě ke všem hráčům soupeře, jsme nehráli ani tak proti Bílým Holím, ale spíše proti Tomáši Maršónovi. Už předem jsme věděli, že bude tohoto hráče velice těžké uhlídat, protože měl průměr téměř 5 bodů na zápas, ale nakonec to bylo ještě těžší, než jsme si mysleli. Chvílemi jsme hráli přesně tak, jak se nemá - na styl elévů - všech 5 hráčů se vrhlo na jednoho.

Úvod zápasu se nám opět vyvedl - hned ve třetí minutě otevřel po Ondrově přiťuknutí přízemní střelou Houska. Chvíli poté ukázal poprvé svojí genialitu Tomáš Maršón - zpoza brány ideálně předložil spoluhráči, kterému stačilo nechat stát hokejku a bylo to 1:1. Bohužel jsme se v první minutě nechali ukolébat soupeřovou pasivní hrou (protože hráli pouze se 2 hráči na střídání) a vůbec se nehýbali. Hrálo se v tempu, jako by to bylo osmé prodloužení a ne první třetina.

O první pauze jsme na sebe trošku na střídačce zakřičeli, vyhecovali se a začaly se dít věci. Hned po úvodním vhazování se Jont krásně proháčkoval až před brankáře, kde byl faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Nikdo jiný se k němu moc neměl, tak se ho ujal Houska a bohužel trefil pouze golmanovu masku. Naštěstí v následné přesilovce našel Ondra K. před bránou Vláďu, který se už nemýlil a poslal nás opět do vedení. Hned minutu poté napravil Houska neproměněný nájezd a zvýšil na 3:1. Od této chvíle už se zápas vyvýjel podle naší režie - ještě ve druhé třetine zkompletovali hattrick Vláďa s Houskou a prosadil se i poprvé Dave. Soupeř ukázal jenom jednu světlou chvíli, ale zase stála za to. Samozřejmě byl v hlavní roli Tomáš Maršón, který přešel přes 4 hráče a nedal šanci ani Progenovi.

Poslední třetina už byla spíše v exhibičním tempu - čtvrté góly přidaly Vláďa s Houskou, Hattrick zkompletoval Dave a po jednom se do černého trefili i Jont, Lukáš a Ondra V. - 14:2.

Kalendářní rok 2011 proto dokončíme na prvním místě tabulky s jednobodovým náskokem a zápasem k dobru.