Úvod » Sezona 2011/2012 » Reporty

Pět zápsů, pět výher

publikováno 13.11.2011 (aktualizováno 24.09.2012)

Úspěšné prodloužení vítězné série

ELITE Praha - IBK Kubánský Klan 0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Toto utkání bylo nejvíce poznamenáno první třetinou, ve které jsme se dokázali od soupeře odtrhnout na tříbrankový náskok. První významnou událostí bylo vyloučení soupeřova hráče za opakované přestupky. Nabídnutou příležitost jsme dokázali zúročit již po osmi vteřinách, kdy se po rychlém rozehrání standartní situace trefi Dave svižnou přízemní střelou. Po šesti minutách si Dave připsal druhý zásah a o minutu později to bylo již 3:0, když dokázal Petr, po Jontově přihrávce zpoza brány, procedit míček pod brankářem. Po třetím gólu jsme zbytečně trochu polevili, naopak Elite se nenechalo rozhodit a pokračovalo ve svém příkladném nasazení, což nám způsobilo mnoho starostí. Přestože se dokázali dostávat do nadějných příležitostí, jejich pokusy se naštěstí ujmout nedokázaly.
   Druhá třetina pokračovala v zaběhnutých kolejích a proběhla bez jakéhokoliv gólu. Jedinou zajímavější situací bylo trestné střílení, nařízené za postavení bránícího hráče v brankovišti. Houska zvolil spíše hokejový způsob nájezdu a jeho bekendová střela branku těsně minula. Následná přesilovka byla z naší strany opravdu nepovedená, protože u míčku bylo spíše Elite. Houska se nakonec přeci jen dokázaů prosadit i v tomto zápase, a to ve čtvrté minutě třetí třetiny. V průběhu posledního dějství se ještě nějaké šance objevily, ale obrana ani jednoho z týmu již neinkasovala a tak byl konečný stav utkání 4:0 v nás prospěch.

Branky: 2:34 Dave (Houska), 8:09 Dave (Houska), 9:41 Petr (Jont), 27:43 Houska

IBK Kubánský Klan - Las Plantas 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Ve druhém zápase nás čekal celek Las Plantas. Oba týmy, "posilněny" již jedním zvládnutým zápasem, do utkání vlétly na maximum. I přes toto nasazení a dobré příležitosti na obou stranách byly branky "jak zakleté". Poštěstilo se nakonec nám, a to v samotném závěru první části. Pětačtyřicet vteřin před zazněním tónu, ukončující třetinu, poslal Dave svůj projektyl až do brány. Druhá třetina pokračovala ve slušném tempu se šancemi na obou stranách. Plynulý slet utkání byl trochu narušen naším oslabením, kdy byl Luky poslán na trestnou lavici za "opakované". Oslabení jsme přečkali, avšak soupeř získal herně navrch a my zuby, nehty drželi náš malý náskok. Postupem času se nám podařilo supeři vyrovnat a později i přebrat otěže zápasu, což vyústilo ve vyloučení jednoho z hráčů Las Plantas, který byl půl minuty před koncem třetiny potrestán za sekání.
   Získanou početní výhodu jsme přeměnili ve druhý gól na začátku závěrečné třetiny, kdy Houska, pomocí svých dlouhých rukou, zamotal hlavu bránícím hráčům, položil si gólmana a uklidil balónek do branky. Hned o minuty později potáhl Frankie míček po právém mantinelu, zpětnou přihrávkou nalezl Vláďu, jehož střelu zastavila až branková síťka. Konečnou pojistku nám zařídil za další čtyři minuty Dave, který skóroval po Dědkově asistenci. Závěr jsme si zkomplikovali hrou v oslabení, protože jsme nejdřívě hráli v šesti a poté si Luky malinko spletl sport, přičemž si chtěl pravděpodobně zahrát baseball. S vypětím všech sil jsme neinkasovali a udrželi třetí čísté konto v řadě.

Branky: 11:15 Dave, 25:01 Houska (Luky), 26:00 Vláďa (Frankie), 30:24 Dave (Dědek)

Sestava: Progen - Šroťák, Láďa - Frankie, Adam - Dave, Houska, Luky - Vláďa, Petr, Jont - Ondra, Marek, Dědek

Frankie