publikováno 22.10.2011 (aktualizováno 24.09.2012)

Dalších šest bodů na konto kubánských

Sobotní den v radlické hale byl věnován florbalu a náš celek samozřejmě nemohl chybět. Po nepříjemném ranním vstávání jsme se postupně (někteří dříve, někteří později!) trousili do haly. Na úvod nás nečekalo tozhodně nic jednoduchého - rezervní celek Benátek n. Jizerou.

IBK Kubánský Klan - Sokol Benátky B 7:3 (3:1, 3:2, 1:0)

Do samotného utkání jsme nevstoupili zrovna ideálně. Soupeř hned získal převahu a zatlačil nás do slušné defenzivy, kterou jsme dokázali přečkat jen díky obětavým bekům a dobrému Progenovi. Z této nepříjemné situace nás dokázal vysvobodit Dave, který se, pro něj typicky, uvolnil na pravém mantinelu, zamířil si to přímo k bráně a střelou, kterou asi nebude řadit mezi ty nejpovedenější, dokázal míček nečekaně dostat do brány. Soupeřova reakce na sebe nenechala dlouho čekat a po vytočení hráče z rohu a následně také trochu šťastné střele, kterou nedokázal Progen zachytit, byl stav vyrovnán. Iniciativu jsme však začali přebírat my a vše bylo podpořeno trochu zbytečným vyloučením soupeře za vzdálenost. I když naše přesilovka za moc nestála, dokázal se na jejím konci střelecky prosadit Houska, čímž nás znovu poslal do jednobrankového vedení. Do konce první třetiny dokázal Dave vsítit ještě jednu branku a tak se do šaten (na lavičku) šlo za stavu 3:1.
  Druhá třetina byla poznamenána a rozkouzkována několika vyloučeními. První přišlo za necelou minutu, kdy se protivník zbytečně ohnal u mantinelu a byl za to poslán na trstnou lavici. Přesilovka byla opět nemastná, neslaná, ale nakonec opět využitá. Svůj třetí gól dal Dave. Benátky se ale dokázaly dostat zpět do zápasu snížením na 4:2 a následně jsme jim darovali přesilovku my. Jmenovitě Houska dostal dvě minuty za sekání. Gólu ale nakonec docílil náš tým, kdy po dobré asistenci Ondy uklízel míček bekendem do branky Dave. O několik vteřin později se nahrávačské funkce ujal Dave a opět po akci 2na1 našel Lukyho, kterému již nezbývalo nic jiného než poslat míč do odkryté branky. Poté nastala mála zbytečnost, a to gól obdržený pár vteřin před ukončení třetiny, kdy soupeře také při akci 2na1 zakončoval neomylně.
  Do závěrečného dějství jsme tedy vstupovali s třígolovým náskokem. Ten se záhy rozrostl na čtyřgólový, neboť dvaadvacet vteřin po začátku dal další branku Dave a mohl si udělat jíž pátý zářez na hokejce. Naším cílem bylo poté, co nejvíce kontrolovat hru, což se nám více méně dařilo a pokud se již soupeř dostal do šance, byl pokryt sebejistě chytajícím Progenem. Za zmínku snad již jen stojí "sekera" Jonta, která byla náležitě odměněna "dvojkou". Oslabení jsme však díky svědomitému výkonu dokázali přečkat.

Branky: Dave, 06:17 Houska, 08:59 Dave, 14:39 Dave, 22:17 Dave (Ondra), 22:36 Luky (Dave), 24:22 Dave

FbC Rippers Praha - IBK Kubánský Klan 0:7 (0:2, 0:2, 0:3)

Ve druhém zápase nás čekal zatím bezbodový celek Fbc Rippers Praha. Je nutno dodat, že bylo těžké po prvním utkání najít tu správnou motivaci a že to bylo na našem výkonu znát. I když jsme do utkání nevstoupili "nečekaně" nijak oslnivě, podařilo se nám již vcelku brzo skórovat. Frankie zpoza brány vyslal Petra na soupeřovu bránu a náš ostrostřelec nekompromisní (a dobře umístěnou :D) střelou překonal gólmana. Naše hra byla však stále bez správného zápalu a hráli jsme až moc profesorsky. Z této situace nás nevyvedla ani Jontova branka, které dosáhl dorážkou Vláďovi střely.
  Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Zpočátku jsme měli možnost přesilovky a vcelku se nám podařilo soupeřovu čtveřici přitlačit, to však bylo asi vše. Pozitivním bylo alespoň to, že jsme se dokázali dostat do několika slibných šancí, především Vláďa jich měl požehnaně, které ale zůstaly bez využití. Následně alespoň Vláďova střela našla, sice pouze, připraveného brankáře, který byl nakonec na další Jontovo doklepnutí již krátký, a vsítili jsme tak již třetí gól. Ke konci druhé třetiny se dokázal Dave uvolnit a při úniku byl zezadu faulován, za což bylo nařízeno trestné střílení. Dave nic nevymýšlel a zvolil střelu zápěstím. Ta však dokázala nalézt jen ruku gólmana a tak jsme získali alespoň přesilovou hru. Tu jsme proměnili v branku poté, co Adam našel Petra, který dokázal dát svůj druhý gól v utkání.
  Petr se také velmi přičinil na začátku třetí třetiny, kdy se mu nejdřívě povedlo zkompletovat hattrick a o pár vteřin později nalezl Vláďu, který svižnou střelou protrhl střeleckou smůlu. Za zmínku také stojí obdržený trest za špatné střídání, kdy tam někteří z nás šli spíše z procházku než-li z hřiště. Konec utkání byl celkem vyhrocený, neboť hráč soupeře trochu zbytečně a přehnaně ragoval na, podle mého názoru, běžný souboj před brankou, za což byl rozhodčími poslán na trestnou. Tam si neodpustil některé připomínky směrem k arbitrům, kteří ho za to odmněnili ČK. Nabídnutou šanci v podobě přesilovky využil Dave poté, co Houska přešel přes tři protivníky a nabídl mu míček před poloprázdnou bránu. Skóre se tak tedy zastavilo na stavu 7:0.

Branky: 1:37 Petr (Frankie), 7:24 Jont (Vláďa), 19:05 Jont (Vláďa), 23:04 Petr (Adam), 24:22 Petr (Vláďa), 25:11 Vláďa (Petr), 35:08 Dave (Houska)

Sestava: Progen - Šroťák, Láďa - Frankie, Adam - Dave, Houska, Luky - Vláďa, Petr, Jont - Ondra

Připsali jsme si do tabulky tedy 6 bodů, což nás momentálně se ziskem 9 bodů řadí na druhé místo. Stejného počtu dosáhli také Čelákovice a Game Over. Obě družstva mají však odehráno o jeden zápas více. Výsledky jsou to určitě dobré, ale přístup k druhému utkání byl zbytečně laxní, což by se nám mohlo časem krutě vymstít. Je proto třeba se pořádně soustřeit a také zamakat na tréninku, abychom dosáhli kvalitativního zlepšení, ke kterému je stále velmi hodně prostoru! Dík také samozřejmě patří všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit.