Úvod » Sezona 2010/2011 » Reporty

2 Jasné výhry na závěr sezony

publikováno 01.05.2011 (aktualizováno 20.12.2011)

Report ze zápasů z Králova Dvora 1.5.2011

V neděli 1. máje na nás čekali poslední dva zápasy sezony - už nám nešlo o umístění v tabulce a tak jsme do nich nastoupili spíš s cílem vylepšit si kanadské bodování (někteří dát hattrick nebo gól).

IBK Kubánský Klan - TJ Sokol Dobřichovice 9:1 (2:0 ; 4:1 ; 3:0)

Zápas jsme rozjeli dobře - několika slibnýma šancema, nicméně skoré otevřel soupeř. Naštěstí ale do vlastní branky - nádhernou střelou vymetl pavučinku vlastní branky. Hned v dalším střídání vstřelil gól Jont, ale bohužel mu nebyl uznán za údajné postavení v brankovišti.  Chvíli poté byl Jont po hézké akci faulován a bylo nařízené trestné střílení. V něm se pokusil o "Malíkův blafák", který mu bohušel smolně nevyšel. Následnou přesilovku se nám podařilo využít po krásné akci na jeden dotek po ose Vojta - Matěj - Dave - Lukáš.

Na začátku druhé třetiny se dvakrát prosadil Dave po nahrávkách Frenkieho a Matěje a od té doby už jsme měli zápas plně pod kontrolou. Bylo vidět, že soupeř hrál už poslední zápas sezony, byl unavený a herně nám nestačil. Obě naše pětky byly téměř neustále v tlaku na soupeřovu bránu a když už se soupeř dostal do nebezpečného brejku, všechno pochytal Progen.  V polovině druhé třetiny se hezkou střelou z dálky prosadil Frenkie.

Chvíli poté ale bohužel Láďa stál při bránění v malém brankovišti a rozhodčí nařídili trestné střílení, které soupeř proměnil a tím zkazil Progenovi nulu. Těsně před koncem třetiny se ještě prosadil Jont a ve třetí třetině se nám ještě podařilo dát další tři góly, které už jen kosmeticky upravili skóre. Poslední Lukášův gól byl zároveň náš celkově stý v sezoně.

Branky:
Vlastňák, Lukáš (Dave), Dave (Frenkie), Dave (Matěj), Frenkie (Petr), Jont (Ondra), Dave (Frenkie), Dave (Matěj), Lukáš (Dave)

Lukáš - Matěj - Dave, Ondra - Petr - Jont
Vojta - Frankie, Láďa - Honza                                                                                                                                                                                                           Progen

TBC Horoměřice C - IBK Kubánský Klan (0:2 ; 2:3 ; 0:1)

V tomto zápase nám už v podstatě o nic nešlo - protože hlavní cíl, aby Dave vyhrál bodování už se povedlo splnit v tom minulém. Takže jsme v něm dělali spoustu změn v sestavě - téměř všichni útočníci si aspoň chvíli zahráli vzadu a zase beci šli do útoku.

Zápas rychle otevřel svou přízemní střelou Vojta a vedení potvrdil po Davově přihrávce Matěj. Na začátku druhé třetiny se nejdřív prosadil Jont a pak dvakrát rychle za sebou po Jontových nahrávkách Honza a vypadalo to, že by se snad opravdu mohl dočkat svého vysněného (a slibovaného) hattricku. Soupeř pak bohužel dvakrát potrestal naši trochu defenzivně ležérní hru (kod by se taky chtěl v posledním zápase, ve kterém o nic nejde, vracet)

No a v polovině třetí třetiny to přišlo!!!!!!! Pan Němeček se vrhnul do útoku, přesprintoval všechny obránce a po přesné Matějově nahrávce nedal soupeřově brankáři šanci!!! Celá vyprodaná hala vybuchla nadšením, na hřiště se začali snášet kšiltovky a chobotnice :-)

Branky:
Vojta (Dave), Matěj (Dave), Jont (Honza), Honza (Jont),  Honza (Jont) , Pan Němeček (Matěj)

Lukáš - Matěj - Dave, Ondra - Petr - Jont

Z posledních 4 zápasů jsme tudíž získali všech 12 bodů a od ledna jsme měli celkovou bilanci 9-2-2 s tím, že jeden zápas jsme prohráli protože jsme se nesešli v plné sestavě a druhý kvůli vyloženě špatnému výkonu rozhodčích.

Chtěl bych všem za celou sezonu poděkovat, protože jsme všichni bojovali do posledních sil  a na to, že to byla naše první sezona, jsme si vedli nadmíru dobře.

Navíc si myslim (a to je úplně nejdúležitější) , že jsme opravdu jeden tým, táhneme za jeden provaz.

Řeknu Vám upřímně: florbal hraju už 11 let, hrál jsem se spoustou skvělých hráčů, kteří byli lepší než kdokoliv z nás tady. Ale nikdy se mi nehrálo tak dobře a nikdy jsem neměl takovou radost ze hry jako s váma. V žádném týmu nebyla tak skvělá atmosféra jako tady. Opravdu jsem  přesvědčenej o tom, že jako tým máme na to něco dokázat!!! Už se opravdu nemůžu dočkat příští sezony!

Matěj