Úvod » Sezona 2010/2011 » Reporty

V novém roce stále bez prohry

publikováno 12.02.2011 (aktualizováno 20.12.2011)

Report ze zápasů 5. února (autor Frankie)

V sobotu 5. února čekaly na hvězdy s kiwi na hrudi další dva zápasy v rámci prestižní Pražské a středočeské soutěži mužů, divize D. Naším cílem bylo navázat na předchozí nadmíru úspěšná utkání ze Stochova, odkud jsme si odvezli cenné čtyři body. Pojďme tedy posoudit, jak se nám dařilo.

IBK Kubánský Klan – Fbc Rippers Praha 7:4 (1:2, 3:1, 3:1)

V prvním utkání nás od půl jedenácté očekával celek Fbc Rippers Praha. Se soupeřem jsme se již jednou utkali, a to hned v úvodním zápase probíhajícího ročníku. Tehdy se nám ve velmi vyrovnaném utkání podařilo zvítězit výsledkem 6:5. Očekávali jsme proto opět nervy drásající přetahovanou.
            Do utkání se nám podařilo vstoupit vcelku dobře. Získali jsme mírnou územní převahu a dostali jsme se do několika zajímavých příležitostí. Jednu z šancí dokázal na začátku páté minuty proměnit Matěj, který na bránu vyslal jednu ze svých chladnokrevných střel. Vstřelená branka nás nabudila ještě k větší aktivitě, ale vedení se nám zvýšit nepodařilo. Naopak jsme gól obdrželi my. Po zbytečném faulu na polovině hřiště dostal soupeř příležitost v podobě trestného úderu. Protivník rychle rozehrál a následná střela nešťastně propadla Honzovi mezi nohama. O minutu později nám bylo odpískáno vyloučení za vzdálenost. Proti pravidlům se provinil Ondra a nás čekaly krušné dvě minuty. Paradoxně jsme to však byli my, kdo ohrozil soupeřovu branku, ale ke změně skóre to nevedlo. Oslabení se nám nakonec podařilo ubránit.  Bohužel jsme ale inkasovali hned šest vteřin po ukončení trestu, kdy jsme nechali přímo volnou „dálnici“ k naší bráně a soupeř toho dokázal využít. První třetina tedy skončila 2:1 ve prospěch Rippers.
            Při „přestávkovém rozboru“ jsme se shodli, že máme na to zvrátit zápas v náš prospěch. Slova to sice byla pěkná, ale skutek utek. Soupeř totiž dokázal po pěkné teči odskočit na rozdíl dvou branek. Naše odpověď naštěstí přišla již za minutu, kdy se na útočný výlet vydal Frankie a po jeho nepovedeném zakončení se nejlépe zorientoval Jont a pohotově uklidil míč za brankovou čáru. Tento gól nás vrátil zpět do zápasu. V jedenácté minutě nastal zlomový okamžik celého utkání. Během devíti vteřin jsme dokázali vstřelit dvě branky a otočit skóre. Nejdříve se po nahrávce Ondry trefil Lukáš a po něm následoval gól Jonta s asistencí Davida. Po druhé třetině svítil na časomíře stav 4:3.
            Do třetí třetiny jsme vstupovali s cílem neinkasovat a nejlépe ještě pár branek přidat. Opět se nám podařilo vstřelit dvě branky v krátkém časovém úseku, tentokrát dokonce během pouhých sedmi vteřin. Trefil se Matěj a Jont, který zkompletoval hattrick. Skóre ještě dokázal zvýšit David, kterému do té doby nebylo opravdu přáno. Rippers se podařilo ještě zkorigovat stav na 7:4 a utkání se pomalu chýlilo ke konci. Soupeř nám ještě daroval možnost trestného střílení, které však Láďa, i přes podporu zaplněné haly, nedokázal proměnit. Následující přesilovou hru jsme také nedokázali zhodnotit a utkání tedy skončilo vítězstvím kubánských 7:4.

Branky:

4:07 Matěj (Jont), 16:24 Jont (Frankie), 22:22 Lukáš (Ondra), 22:31 Jont (David), 27:03 Matěj (David), 27:10 Jont, 33:11 David

SK B.U.H. Praha B – IBK Kubánský Klan 2:8 (1:2, 1:3, 0:3)

Ve druhém utkání nás čekal tým B.U.H, se kterým jsme v prvním zápase neuspěli a podlehli jsme mu 3:6. Posilněni zvládnutým prvním zápasem jsme věřili, že prohru můžeme soupeři oplatit. Hned úvod zápasu nás však vyvedl z omylu. V čase 3:34 jsme po ztrátě ve středu hřiště a dobře zvládnutém protiútoku soupeře prohrávali 0:1. Utkání dále probíhalo celkem vyrovnaně s šancemi na obou stranách. Štěstí se přiklonilo na naší stranu a Davidova přízemní střela od mantinelu si našla cestu až do brány. Soupeř byl vyrovnáním trochu zaskočený, čehož jsme náležitě využili a po Jontově překvapivém volejovém zakončení téměř z nulového úhlu jsme se dostali do vedení.
            Druhou třetinu jsme začali stejně, jako tu předcházející zakončili a David nás poslal svým druhým gólem do dvoubrankového vedení. Za další tři minuty se Davidi trefil potřetí a to se stále teprve zastřeloval. Na 5:1 poté zvyšoval Matěj po další z jeho pěkných střel. Soupeř reagoval vysunutím napadání a začalo se hrát „nahoru dolu“. B.U.H. nakonec svou aktivitu přetavilo ke snížení na 2:5.
            3. třetina pokračovala ve vysokém tempu a soupeř nás často přitlačil k bráně a dobře napadal naší rozehrávku. Rozhodně musíme vděčit Progenovi a jeho zákrokům, kterými nás udržel v poklidném náskoku. Hru tedy spíše tvořil protější tým, my jsme se naopak snažili vyrážet do nebezpečných protiútoků do rozhozené obrany B.U.H.u. Štěstěna se v tuto chvíli naklonila více na naší stranu a Davidovi vycházelo skoro vše, na co sáhnul. Proto tedy dokázal vstřelit všechny naše góly ve třetí třetině a tím pádem si připsal dvojitý hattrick. Utkání jsme nakonec dohráli v poklidu a po půlce sezony jsme si připomněli pocit stoprocentní úspěšnosti, doufejme, že příště nebudeme čekat tak dlouhou dobu.

Branky:

9:43 David (Vojta), 10:30 Jont (David), 12:58 David (Matěj), 15:42 David (Matěj), 18:42 Matěj, 27:50 David, 29:30 David (Vojta), 35:28 David (Vojta)

Vojta – Frankie, Láďa – Maxim
David – Matěj – Jont, Lukáš – Ondra – Honza

Shrnutí:

Co říci závěrem? Konečně se nám začíná dařit a naše hra se stává „koukatelnou“. Výsledky jsou to samozřejmě pěkné, ale mnohem více by nás měla těšit předvedená hra a konečné také tížené nasazení, které nám v první polovině sezony chybělo. Nemá cenu vyzdvihovat něčí výkon, protože všichni zahráli kvalitně. Jedinou výjimku bych udělal v případě Progena, který nás podržel v klíčových okamžikách. Hlavně teď nesmíme usnout na vavřínech a dále poctivě trénovat.