Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Sezona 2010/2011 » Reporty

Report ze zápasů 13.11.2010

publikováno 15.11.2010 (aktualizováno 20.12.2011)

Ohlédnutí za zápasy z poslední soboty.

V sobotu 13.11. na nás čekaly další dva zápasy, první, které jsme odehráli v Praze (Na Zličíně).

Kvůli blžší lokalitě dorazilo dokonce několik fanoušků, takže jsme samozřejmě nechtěli zklamat. Navíc jsme chtěli napravit ztrátu z minulého kola.

FK Spartak Praha - IBK Kubánský Klan 3:1 (1:0 ; 2:1 ;0:0)

První zápas byl veden v obrannějším tempu. Hrálo se převážně uprostřed hřiště a ani jeden tým se nedostával do moc šancí. Bohužel to ale byl soupeř, kdo první udeřil a dvě minuty před koncem první třetiny se po naší chybě dostal do vedení.

Od té doby jsme trošku přestali hrát a soupeř nás začínal tlačit. Svojí převahu potvrdil hned na začátku druhé třetiny, kdy po hezké nahrávce před branku přidal druhý gól. My jsme se do šancí dostávali jen dost sporadicky a když už, tak to byly hlavně střely ze střední a větší vzdálenosti.

Když už to vypadalo, že se zase dostáváme do hry, tak nás soupeř srazil třetím gólem a s námi to vypadalo velmi bledě. Těsně před koncem druhé třetiny ještě vykřesal jiskřičku naděje Honza, který hezkou střelou snížil na 1:3.

Bohužel celá třetí třetina se odehrávala ve znamení našeho marného dobývání soupeřova pásma. Před jejich velmi dobrou obranu jsme se nedokázali prosadit a soupeř zaslouženě vyhrál.

Branka:
Honza

Vojta - Matěj - Dave, Lukáš - Petr - Jont, Jarda Taxík - Honza
Martin - Frankie, Láďa - Jarda, Jára - Ondra
Martin

IBK Kubánský Klan - TBC Horoměřice C 6:6 (2:3 ; 1:0 ; 3:3)

Před druhým zápasem jsme se dohodli, že hru stáhneme vždy jen na dvě pětky, protože v tom prvním jsme se pořádně nedostali do tempa. Proto každou třetinu jedna formace seděla.

Začali jsme velice nadějně. Hned ve druhé minutě jsme se ujali vedení zásluhou Jardy taxíka, který střílel po hezké Davově nahrávce. Bohužel jsme se ale z vedení neradovali dlouho a soupeř po dvou minutách vyrovnal. Ovšem hned další dvě minuty poté dával Honza ze standardky na 2:1. Závěr třetiny nám ovšem nevyšel úplně podle představ a soupeř dvěma slepenými góly, (druhý byl z trestného střílení, které soupeř proměnil nádherným freestyle blafákem) skóre otočil.

Druhá třetina byla ve znamení neproměněných šancí na obou stranách. Padl jediný gól z hole Matěje, který se prosadil po soupeřově chybě.

Třetí třetina ale začala skvěle. Už po 11 sekundách hry našel Matěj před bránou Dava a zase jsme vedli. Až do půlky třetiny jsme zápas celkem v pohodě kontrolovali, ale pak jsme si bohužel opět vybrali slabší chvilku a během jedné minuty, kdy soupeř vstřelil tři rychlé góly za sebou, jsme se opět dostali do pozice dotahujícího týmu.

Naštěstí jsme se nevzdali a ještě zabojovali. Nejdřív po krásné Martinově nahrávce v přesilovce snížil Matěj a hned další střídání sehráli výborně standardku Jont s Petrem a bylo opět vyrovnáno. Do konce už se skóre nezměnilo a tak jsme ukořistili aspoň jeden bod za remízu.

Branky:
  Jarda Taxík (Dave), Honza (Matěj), Matěj, Dave (Matěj), Matěj (Martin), Petr (Jont)

Vojta - Matěj - Dave, Lukáš - Petr - Jont, Jára - Honza
Martin - Frankie, Láďa - Jarda, Jarda Taxík - Ondra
Martin

Co se týče předvedeného výkonu, tak si myslím, že byl znát velký rozdíl mezi oběma zápasy. V prvním nás soupeř přehrál a zaslouženě vyhrál. Problém byl asi dost v tom, že jsme celý zápas až na půlku poslední třetiny hráli na tři pětky. Poté, co jsme na konci prvního a ve druhém zápase stáhli hru na dvě formace, byl poznat celkem velký rozdíl. Což nebylo způsobeno vůbec tím, že by jedna z lajn hrála špatně - všechny tři hráli dobře, ale prostě tím, že nás bylo moc. Na dvě lajny už budeme hrát od teď vždycky.

První zápas byl podle mě první v sezóně, kdy nás soupeř opravdu přehrál a zasloužil si vyhrát. Druhý už byl z naší strany mnohem lepší. Bohužel nás opět srazilo slabší minuty, kdy jsme dostali 3 góly rychle za sebou.

8 bodů ze 7 zápasů je bohužel dost málo a postup se nám hodně vzdálil, nicméně ještě není nic ztraceno, musíme bojovat až do konce...

Matěj

Obrázky k článku