Úvod » Reporty » Muži A

Sbohem, poslední místo! – ligový turnaj 2.11.2019

publikováno 13.11.2019 (aktualizováno 16.02.2020)

Další soutěžní zápasy jsou za námi a v přetlakové sportovní hale v Kladně jsme odehráli zatím bodově nejlepší turnaj sezóny. Dvěma výhrami jsme uzavřeli první třetinu sezóny a zároveň se odpoutali od posledního místa v tabulce.

IBK – Sokol Benátky n/J → 11:10 po nájezdech

Hráče a herní styl Benátek známe ze vzájemných soubojů v minulých letech, proto jsme byli připraveni na velmi fyzicky náročný a někdy až za hranou pravidel hraný zápas. Do utkání jsme vstoupili bleskově vstřelenou brankou již po půl minutě hry. Ačkoliv soupeř ve čtvrté minutě vyrovnal, hned jsme si vedení vzali zpět. To, že se bude jednat o přestřelku, bylo znát již na konci první třetiny, kdy jsme odcházeli do šaten s poměrně komfortním vedením 6:3. Benátkám vyšel vstup do druhé třetiny a třemi góly v rozmezí sedmi minut skóre vyrovnaly. Z našich hráčů mířil ve druhé třetině přesně pouze Frenk a tím nám získal vedení zpět. Do poslední části jsme tedy nastoupili s hubeným náskokem, o který jsme však přišli již ve dvaadvacáté sekundě. Nastal velmi náročný boj o každý balonek a bylo jasné, že vyrovnaný bude zápas až do konce. Gólově bohaté utkání nakonec došlo při skóre 10:10 až do samostatných nájezdů, kde nám bod navíc vystřelil Šusta s Valchářem a vychytal Chip, který nedovolil skórovat ani jednomu benátskému nájezdníkovi :)

Góly a asistence: Pavlík (Valchář), Šusta (Kroulík), Šusta, Valchář (Šusta), Fiala (Krsek), Šusta (Pavlík), Feuerstein (Tichý), Šusta (Valchář), Valchář (Šusta), Šusta (Fiala), rozhodující nájezd Valchář

IBK – FbC Red Dragons Hořovice → 6:2

Druhý zápas byl naprosto odlišný. Bylo vidět, že kluci z Hořovic si přišli zahrát florbal, užít si zápas a udělat si hezký víkend. Nepřišli se prát nebo někoho zraňovat :) Hořovický styl nám vyhovoval. Měli jsme celkem hodně času na rozehru a tím se nám zvedlo sebevědomí. Lépe jsme kombinovali a nedělali chyby. I když byl zápas v pomalejším tempu, hrálo se technicky a kombinačně. Ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a inkasovat jako první. Dlouho se hrálo bez branek, až Jont ve dvanácté minutě poprvé rozvlnil síťku a tím to odšpuntoval. První třetina vyšla lépe nám, získali jsme vedení 3:0 a s ním i nastupovali do druhé třetiny. A tam ho dokonce z hole Hobita navýšili ještě o jeden gól. Blížil se konec druhé části a s naším vedením to vypadalo dobře. Bohužel, soupeř se přeci jen zmohl k odporu a dvěma slepenými góly v poslední minutě druhé třetiny snížil na rozdíl dvou branek. Naštěstí jsme ve třetí třetině úřadovali jenom my, když se nám díky dalším dvěma přesným střelám podařilo vzít si čtyřbrankové vedení zpět a tak upravit stav na konečných 6:2. Nutno poznamenat, že jsme tento zápas odehráli velmi kvalitně, hráli jsme v klidu, dobře kombinovali a tři body si zasloužili. Výborně hráli všichni hráči, od Chipa, který likvidoval příležitostné šance soupeře, když se mu podařilo proniknout jinak výborně konsolidovanou a neprostupnou obranou, až po útočníky, kteří si také v hořovickém pásmu věděli s míčkem rady a pár gólů vstřelili.

Góly a asistence: Pavlík, Krsek (Fiala), Kroulík (Šusta), Šusta (Feuerstein), Valchář (Dotlačil), Fiala (Kminiak)

Na prozatím posledním odehraném turnaji jsme si připsali krásných pět bodů na náš účet a snad bude takový bodový příděl pokračovat i příště. Pokud se nám podaří zopakovat výkon z posledního zápasu, nemám vůbec obavy, že se v tabulce budeme průběžně posouvat vzhůru. Sluší se, abychom výsadu posledního místa přenechali také ostatním týmům, když už jsme si vyzkoušeli, jaké to je