publikováno 02.03.2016 (aktualizováno 19.10.2016)

Z boje o postup je rázem boj o udržení...

V neděli 24.1. jsme jeli do Benátek na další dvojázapas. Bohužel v dost zdecimované sestavě. Z první lajny chyběli tři hráči, což bylo dost znát.

FBC Kanonýři Kladno B - IBK Kubánský Klan – 8:4 (3:1,5:0,0:3)

Toto byl zápas, kde bylo víceméně od začátku jasné, že bychom museli mít obrovské štěstí, abzchom něco uhráli. Držení balonu bylo tak 80% pro soupeře. V první třetině jsme se ještě jakž-takž drželi a prohrávali "pouze" 3:1. Ve druhé části se ale ukázal rozdíl a soupeř nám odskočil na již ostudných 8:1. Jedinou pochvalu si zasloužíme za to, že jsme to ani za tohoto stavu nevzdali a stále bojovali. Soupeř lehce polevil a my toho využili třemi góly ke snížení na méně otřesných 8:4.

Hráč utkání: Mára

Góly:

Mára, Pája (Rozsy), Houska (Mára), Jont (Mára)

Sestava:
Tomáš
Petr Novák – Šmudlák, Láďa – Lukáš
Rozsy – Kraken – Pája, Houska – Jont – Mára

IBK Kubánský Klan - Sokol Benátky 6:11 (2:3,2:5,2:3)

Ve druhém zápase nás čekal domácí favorit. Prosincový zápas s Benátkami jsme ale zvládli na výbornou a proto jsme si mohli věřit i teď. Nastala ale další kombinace - Šmudlák nemohl nastoupit pro zranění a tak jsme museli hrát na tři beky.

První třetinu byl zápas vyrovnaný, soupeř vstřelil tři góly a my zásluhou Jont a Rozsyho dva (druhý v poslední vteřině). Druhou třetinu se ale začala ukazovat kvalita Benátek. Produktivní ofenzivní tým proměňoval svoje šance a vstřelil klíčových 5 gólů, ze kterých jsme se už těžko vzpamatovávali. Za nás se trefil Houska a také konečně po dlouhé době zase Láďa (což byla asi jediná veselá chvilka na tomto dvojzápase). Ve třetí třetině jsme ještě zabojovali a snížili na 6:9, nicméně soupeř nás pak ještě dorazil dvěma góly a uštědřil nám nejvyšší porážku v sezoně.