Úvod » Sezona 2014/2015 » Reporty

Drama v Neveklově

publikováno 20.11.2014 (aktualizováno 12.10.2015)

4 body, čelo ligy

K utkání v Neveklově konečně všichni dorazili bez větších problémů. Problémy nastaly až v hale. První potíží byl prach na ploše, kvůli kterému byl minimálně první zápas docela kluzký. Druhým problémkem bylo šíšovo smutné zjištění, že sálovky zůstaly doma. Oba problémy se naštěstí do výsledků zápasů neprojevily.

IBK Kubánský Klan – FBC Ekonom Praha: 2:2 (1:0, 0:0, 1:2)

V prvním zápase nás čekal Ekonom - tým, který ještě neprohrál a z loňska víme, že patří k soupeřům na této úrovni nejtěžším. Úvod jsme měli lepší my a dostali se k několika střelám, které zůstaly nevyužity, poté se hra uklidnila a nabízela vyčkávací hru obou týmů s vyššími ambicemi. Do vedení jsme se dostali v čase 12:26, kdy ze standardky v početní výhodě Frank přiťukl Pájovi, který přízemní střelou našel místo v hradbě těl. Dále hra pokračovala ve stylu plném osobních soubojů s minimem šancí a když nám pomohla dvakrát tyčka a Mára nedokázal bekhendem přehodit překonaného brankáře, nastupovali jsme do 3. třetiny stále s hubeným vedením 1:0.

Pak ovšem přišel nesmyslný taktický krok, který sice před utkáním vypadal rozumně, ale v jeho průběhu to byla naprostá hovadina. Tento krok se týkal rozhození obran, které do té chvíle neinkasovaly, pod rouškou hesla: Zahrajem si všichni! Za 21 sekund třetí části bylo po zmatku v obraně srovnáno. Hned vzápětí ale Frank vybojoval míček na středu, posunul ho Jontovi, ten se s loptičkou otočil, nahrál Vláďovi, který z první předložil gólovou nabídku Pájovi. Hra se vrátila do starých kolejích s tím rozdílem, že Ekonom po smůle s tyčkami našel štěstí a podivným gólem z důrazu mezi kruhy vyrovnal. V závěru zápasu měl ještě obrovskou příležitost Houska. Rozsy získal ztracený balonek v rohu, našel kapitána a ten bohužel netrefil.

Těžko říct, jak by utkání dopadlo, kdyby zůstaly obrany pohromadě. Na kdyby se ale nehraje a tak je výsledkem zasloužená remíza.

Moment utkání: Rozhození obran po druhé třetině

Hráč utkání: Frank

Pája - Jont - Vláďa, Rozsy - Houska - Mára, Luky
Ondra - Frank, Láďa - Šíša
Tomáš

TJ Sokol Dobříš - IBK Kubánský Klan - 3:5 (1:1, 1:0, 1:4)

V dalším zápase jsme měli být jednoznačným favoritem. Dobříš na nás ale vyrukovala s velice agresivní hrou, která nám většinu zápasu dělala problémy. Nejzajímavějším prvkem hry bylo vykopávání hokejek. Nepamatuji si, kdy jsem naposledy přišel v zápase o hůl, v tomto duelu dvakrát a celkově bylo k vidění cca. 8 ztrát hole na naší straně (jedna doživotně).

Vedení jsme se ujali v přesilové hře po vyloučení za doživotně ztracenou hůl (sekání), kde Frank nabil Pájovi, který střelou z první zavěsil. Byla to na dlouho dobu poslední radost. Zápas byl plný soubojů a na vymýšlení nebyl čas. V čase 11:54 jsme špatně pokryli standardku soupeře a bylo srovnáno. V druhé třetině bylo ještě hůř. Šíšovi se při rozehrávce rozeskákal balonek, soupeř ho obral a zavezl míček za bránu, odkud si po sérii odrazů našel cestu za Tomáše.

Do třetí třetiny jsme stáhli hru na dvě lajny, ale zpočátku nevypadalo, že by to nějak pomohlo. Nejprve Dobříš odskočila na 3:1, vzápětí předvedl v krátké době druhý zákrok "míček mě nezajíma, hraju hráče" Ondra a čekalo nás oslabení. Toto oslabení nás ale posílilo, už na jeho začátku bylo vidět i na lidech, jako Jont, Frank nebo Houska neobvyklou jiskru vzteku. V jiném klidnějším zápase by nás tento vývoj mohl potopit, tady bylo ovšem jasné, že se bude bojovat do konce. Početní nevýhodu jsme zvládli s balonkem na hokejkách a v její poslední vteřině zachytil špatnou rozehrávku Šíša a svůj běh napříč halou zakončil gólově. Po chvilce zamířil hráč Dobříše na trestnou za sekání. V přesilovce se rozvinula krásná kombinace po ose Šíša, Frank, Pája, Vláďa a bylo srovnáno. Rozhodnutí přišlo v čase 7:00 Frank našel na křídle Vláďu, který zatlačil balonek do země, zamířil a vypustil ho do sítě. 23 sekund po této brance předvedl hráč soupeře velice hloupý zákrok na 5 minut a posunul nás k vítězství. Tuto přesilovku jsme hráli možná až moc na jistotu, protože po jejím skončení měla ještě Dobříš čas se zápasem něco udělat, naštěstí Houska v polovině trestu napálil krásně balonek o břevno a pojistil nám 3 body.

Moment utkání: Výborně ubráněné oslabení s gólovou tečkou, což znamenalo otočení vývoje zápasu

Hráč utkání: Pája

Pája - Jont - Vláďa, Rozsy - Houska - Mára, Luky - Peťas