Úvod » Sezona 2013/2014 » Reporty

Konečně!! 6 bodů po dlouhé době!!

publikováno 24.02.2014 (aktualizováno 07.10.2014)

Výrazný zásah do sestavy pomohl (y)

V sobotu 22.2. nás čekaly další dva zápasy. Vzhledem k velké krizi a hrozbě sestupu jsme se rozhodli pro velký zásah do sestavy. Pozvali jsme 3 kluky z béčka na výpomoc - Konyho do brány, Ondru na beka a Pepu do útoku. Navíc jsme přeházeli lajny.

IBK Kubánský Klan - Wizards DDM Praha 10 C 6:2 (0:1, 1:0, 5:1)

Wizards jsme v prvním zápase sice porazili 12:2, ale to se sešli pouze v 5 lidech do pole, takže jsme věděli, že to bude naprosto jinej zápas. Na druhou stranu jsme do něj vlétli s elánem a věřili si, že to je zápas, kdy konečně zlomíme krizi.

Od začátku zápasu jsme měli převahu, drželi míček, tvořili šance a soupeře k ničemu moc nepouštěli. Bohužel ale zase naše klasika - neproměňování šancí. Za první třetinu se nám skórovat nepodařilo, zato soupeř z ojedinělé akce ve dvanácté minutě skóroval. My jsme ale věděli, že když budeme hrát stále stejně, vyhrajeme, protože převaha tam byla.

Na začátku druhé třetiny se nám konečně podařilo proměnit nějakou tu šanci - prosadil se Dejv po Ondrově nahrávce - 1:1. Celá třetina pak probíhala dost podobně. My tlačili, měli šance, ale nedávali je. Soupeř občas zahrozil rychlými brejky.

Do třetí třetiny jsme se rozhodli vlétnout ještě víc, že prostě je to náš zápas a zlomíme to. Čekání na gól konečně prolomil Houska - objel bránu a klasickým zasunutím kolem tyče nás poslal do vedení - 2:1. Bohužel hned minutu na to soupeř odpovděl na 2:2. To nás ale nerozhodilo a další minutu na to nás po rychlé Lukyho rozehrávce opět poslal do vedení Peťas - 3:2. Soupeř se ještě snažil, ale jeho naděje nepohřbil nikdo jiný, než mistr Vepř - Pepa. Nádherným volejem ze vzduchu po Frankově lobu dal svůj první gól za Áčko a extrémně důležitý. Navíc 12 sekund poté zvýšil Dejv na 5:2 a bylo rozhodnuto. 2 minuty před koncem ještě Dejv v oslabení upravil na konečných 6:2. Yeees, konečně! Prolomení krize a extrémně důležité vítězství.

Navíc skvěle zachytal Kony, který pustil pouze dva góly, za které nemohl a vytáhl několik skvělých zákroků. Je dobré vědět, že máme adekvátní náhradu za Progena, když by ten nemohl, nebo se mu nedařilo.

Dave (Ondra), Houska (Ondra), Petr (Luky), Pepa (Frank) , Dave (Vláďa), Dave (Houska)

Dave - Houska - Vláďa, Pepa - Petr - Luky
Ondra - Šíša, Frank - Martin
Kony

T.B.C. Králův Dvůr B - IBK Kubánský Klan 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Králův Dvůr jsme v prvním zápase také porazili, ale bylo to hlavně díky skvělému začátku, po zbytek zápasu byl soupeř lepší, proto jsme věděli, že to nebude nic lehkého. Nicméně nabuzení z výhry s Wizards jsme si věřili.

Dokázali jsme hrál stejně jako první zápas - držet míč, vypracovávat si šance a nepouštět soupeře ke střelám. Dokázali jsme jich spoustu zblokovat, což byl veliký klíč k úspěchu. Opět ale náš problém - proměňování šancí. Naštěstí aspoň tu jednu proměnil Dejv. Soupeř nezachytil Šíšovo nahození a Dejv se rázem ocitl sám před bránou a chladnokrevně zavěsil do víka - 0:1.

Druhá třetina probíhala naprosto stejně. My jsme předváděli zodpovědný výkon odzadu, přesně podle plánu. Všichni makali naplno, vyhrávali jsme souboje a měli víc šancí než soupeř. Ne a ne ale přidat uklidňující gól... Ten přišel v ten absolutně nejlepší moment - Houska vystihl soupeřovu rozehrávku, prostrčil na Dejva, který přenesl na Vláďu a ten zavěsil k tyči 2 vteřiny před koncem třetiny - to byl extrémně důležitý moment.

Soupeř už se na moc nezmohl, začal se víc z frustrace hádat s rozhodčími a my zápas kontrolovali. Progen, který se vrátil do brány udržel první nulu v letošní sezoně!

Musím pochválit všechny tři kluky z béčka, protože předvedli skvělý výkon. Ondra svou zkušenost a výbornou rozehrávku podpořil navíc dvěmi asistencemi, Pepa dřel, naběhal toho strašně moc, neztrácel míče a navíc dal extrémně důležitý a nádherný gól. A hlavně Kony dokázal, že si místo v bráně A-týmu nevybojoval náhodou, předvedl naprosto spolehlivý výkon a my jsme moc rádi, že máme druhého golmana, který může výborně odchytat naší ligu.

Dave (Šíša), Vláďa (Dave)

Dave - Houska - Vláďa, Pepa - Petr - Luky
Ondra - Šíša, Frank - Martin