Úvod » Sezona 2013/2014 » Reporty

Propad tabulkou

publikováno 23.01.2014 (aktualizováno 07.10.2014)

Dvě prohry v Kunraticích a nejspíš ztráta šance na postup...

V sobotu 18.1. nás čekaly další dva zápasy - jeden proti nejlepší týmu ligy a druhý naopak proti celku spíše slabšímu.

FbK Olymp Praha - IBK Kubánský Klan 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Olymp je nejlepší tým ligy a proto jsme rozhodně nebyli favorité, na druhou stranu v prvním zápase jsme je k ničemu moc nepustili a se štěstím vyhráli 3:1. Zápas probíhal od začátku v režii soupeřů - držel míček, tlačil nás a my jsme se moc nedostávali za půlku. Šancí si naštěstí moc ale nevytvořili. Bohužel ale Progenovi propadla střela téměř z půlky, která naznačila, jak se bude zápas vyvýjet.

Soupeř zápas kontrolovat a nedal nám v podstatě šanci se vzepřít. Ve druhé třetině přidali další dva góly a my věděli, že bude nesmírně těžké se zápasem ještě něco udělat.

Ve třetí třetině jsme to trošku otevřeli, pár šancí si vytvořili, ale bohužel jsme netrefovali branku - naopak Olymp využil další dva rychlé brejky a upravil na konečných 5:0. Nebylo o čem, soupeř nás jasně předčil a zaslouženě vyhrál. Poprvé v historii Kubánského Klanu A jsme nevstřelili ani jeden gól v zápase...

Sestava:
Luky - Houska - Dave, Adam - Petr - Vláďa
Láďa - Šíša, Frank - Martin
Progen

IBK Kubánský Klan - TJ Sokol Královské Vinohrady C 4:5 (1:2, 1:2, 2:1)

Druhý soupeř byl rozhodně mnohem hratelnější. Nastoupil s celou pětkou juniorů a my si věřili, že využijeme jejich nezkušenosti. Bohužel už ve třetí minutě využil soupeř naší nedůsledné obrany a ujal se vedení 0:1. My celou první třetinu působili trochu unaveně a soupeř byl lepší - což potvrdil minutu před koncem, kdy přidal gól na 0:2. Naštěstí hned 20 sekund po tom Vláďa dobrou akcí vybojoval trestné střílení, které tentokrát s přehledem střelou pod víko proměnil Houska - 1:2.

Bohužel místo nabuzení přišla další chyba v obraně a ve třetí minutě druhé třetiny to bylo opět o dva góly - 1:3. V sedmé už dokonce 1:4 a vypadalo to dost špatně. Soupeř využíval naše kiksy a my svoje šance pálili, případně nás vychytal skvělý soupeřův gólman. V jedenácté minutě nám dal naději při přesilovce bombou Šíša - 2:4.

Řekli jsme si, že do třetí třetiny vlítneme a zápas zkusíme otočit! To se nám zadařilo, soupeř uvadal a my měli čím dál větší tlak. Ve třetí minutě přihrál Vláďa před prázdnou bránu Adamovi a bylo to 3:4. Bohužel ihned 8 vteřin poté jsme udělali další hrubku v obraně a soupeř opět odskočil... 3:5.  V páté minutě nám dal opět naději skvěle hrající Vláďa - po individuálním průniku snížil na 4:5. Posledních deset minut zápasu jsme měli velký tlak, spoustu šancí, ale nedokázali jsme proměnit nic. Ztratili jsme další cenné body se soupeřem z nižší poloviny tabulky, které nám ke konci budou chybět... Co se dá dělat, musíme zase zabrat a vzchopit se! Pojďte ukázat v dalších zápasech, že tam je to KIWI SRDÍČKO!!!