Úvod » Sezona 2013/2014 » Reporty

Double report ze Zruče a Kladna

publikováno 11.12.2013 (aktualizováno 07.10.2014)

Pouze 50% bilance nám stále stačí na druhé místo v tabulce :-)

V neděli 1. prosince jsme měli na programu další ligový trunaj - tentokrát až ve Zruči nad sázavou. Čekaly nás dva rozdílní soupeři - Olymp, který bojuje o první místo v tabulce a Vasara, která je spíš v nižší části tabulky.

IBK Kubánský Klan - FBK Olymp Praha 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Zápas s tímto celkem byl od začátku veden velmi takticky z obou stran. Oba týmy si byly vědomy, že nikdo není jasný favorit a nikdo nechtěl udělat chybu. Nenapadalo se, dobře se bránilo a ani jeden tým se nedostával do větších šancí. Nám se ovšem zadařil úvod - v páté minutě nás po ojedinělé akci dostal po Jontově nahrávce do vedení Vláďa. Do konce první třetiny jsme se nechali zbytečně vyloučit, ale následné oslabení jsme zvládli skvěle a soupeři k ničemu velkému nepustili.

Druhá a třetí třetina vypadaly naprosto stejně - hra byla v duchu precizních obran a žádný tým se nedostával moc do zakončení. Olymp držel více míček na svých hokejkách, ale hrál spíše po obvodu hřiště. My hrozili spíše z brejků, ale na soupeřovu dobrou obranu jsme taktéž nemohli vyzrát. Když už to vypadalo, že zápas skončí 1:0, udělali jsme zbytečnou chybu v rozehrávce, kdy obránce omylem nahrál dozadu na Progena, který nechtěl hrát rukou, kvůli malé domů, ale odkopl míč přímo na hokejku soupeře, který pohodlně trefil na 1:1.

Zdálo se, že tato chyba nás bude stát body, nicméně 5 minut před koncem zápasu se odvděčil Luky, který dostal příležitost hrát zase celý zápas a poslal nás dobrým napadáním a důrazem před brankou opět do vedení - 2:1. Tři vteřiny před koncem ještě pečetil Dave do prázdné brány - 3:1. Velice cenné vítězství!

Vláďa (Jont), Luky, Dave (Adam)

Láďa - Šíša, Frank - Martin, Adam

Vasara - IBK Kubánský Klan 6:4 (2:3, 2:0, 2:1)

Vasaru jsme v prvním zápase porazili 9:1 i v sedmi lidech v poli a to možná trochu vedlo k podcenění. Začali jsme ovšem dobře - v páté minutě otevřel skóre Jont a v osmé svou typickou otočkou zpoza brány zvýšil na 0:2 Houska. Soupeř po minutě z protiútoku snížil na 1:2, ovšem ve třinácté minutě předvedl otočku zpoza brány i Dave a bylo to 1:3. Bohužel jsme trošku ztratili koncentraci a soupeř 20 sekund na to snížil na 2:3.

Druhá třetina se nám vůbec nevydařilo, hráli jsme stylem, že body přijdou samy a soupeř to trestal. Nejdříve v přesilovce vyrovnal na 3:3.  Poté se krásnou střelou do šibenice dostal do vedení - 4:3.

Do třetí třetiny jsme chtěli vlétnout - přece neztratíme body se "slabším" týmem. Ve druhé minutě to zas vypadalo lépe - Adam vybojoval míč, přistrčil Houskovi, který se po kličce nemýlil - 4:4. Soupeře to ale nepoložilo a další povedenou střelou opět odskočil na 5:4 a jak se ukázalo, byl to i gól vítězný - i přes spoustu šancí, jsme se prosadil nedokázali a soupeř pečetil na 6:4 do prázdné brány. Naprosto zbytečně ztracené body, které nás mohou na konci mrzet...

Jont (Vláďa), Houska (Luky), Dave (Luky), Houska (Adam)

Láďa - Šíša, Frank - Martin, Adam

FBC Hamsters Vysočany - IBK Kubánský Klan 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

7. prosince jsme měli na starosti pořádání na Kladně. První zápas nás čekal nevyzpytatelný soupeř ze středu tabulky. Hamsters vsadili na taktiku totálního betonu, kdy několik hráčů stojí na velkém brankovišti a dobře blokuje střely a využívá rychlé brejky, které mají skvěle nacvičené.

Celý zápas vypadal stejně - my neúspěšně dobývali branku Hamsters - asi 80% našich střel skončilo na obráncích. A Hamsters dávali góly z kombinace rychlý kros - střela z první. První dva góly nám dal hráč s číslem 78, o kterým jsme si schválně před zápasem říkali, že si musíme dát pozor. Největší problém nám ale nadělal hráč č. 25, který zařídil svými body všech 5 gólů.

My se zmohli pouze na jediný a to paradoxně v oslabení - Dave využil brejk sám na bránu a ve stejném oslabení trefil i další tyčku kterých jsme mimochodem v zápase trefili několik...)

Hamsters nás přehráli hlavně zkušeností a zaslouženě vyhráli. Příště musíme vymyslet něco jiného a hlavně si pohlídat jejich dva nejlepší hráče.

Dave

Láďa - Šíša, Frank - Martin, Adam

IBK Kubánský Klan - Desperados 9:5 (2:2, 3:1, 4:2)

Druhý soupeř se sešel pouze v šesti hráčích do pole a navíc jim chytal hráč z pole. Věděli jsme, že to jsou povinné body. Nicméně soupeř měl ve svém kádru několik hráčů, co hrálo dřív extraligu, či první ligu, takže jsme věděli, že to nebude úplně procházka růžovým sadem.

Celý zápas probíhal ve stylu našeho trpělivého dobývání soupeřovy branky a využívání toho, že soupeři byli celkem líní běhat. Desperados na druhou stranu hrozili z brejků - hráli celou dobu s jedním vytaženým hráčem, který se nevracel. Ze začátku jsme pár šancí nevyužili a soupeř se dostal do vedení. První třetina ovšem skončila po gólech Lukyho a Vládi 2:2.

Ve druhé třetině se začínala projevovat naše převaha - Luky zkompletroval hattrick a jeden gól dal také Jont. Soupeř se zmohl pouze na jeden gól a tak to bylo 5:3.

Třetí třetina vypadala naprosto stejně - zápas jsme měli pod kontrolou, na druhou stranu jsme věděli, že hráči takového kalibru, jsou schopní dát třeba tři góly během jedné minuty, proto jsme nechtěli polevit. Pumelicí z půlky nedal gólmanovi šanci Šíša, Jont přidal zkušenou střelou druhý gól, Houska využil svůj třetí brejk a Luky přidal do prázdné brány po Adamově nahrávce čtvrtý gól. Soupeř korigoval ke konci dvěma góly na konečných 9:5.

Luky (Houska), Vláďa (Petr), Jont (Petr), Luky (Houska), Luky (Houska), Šíša (Láďa), Jont (Petr), Houska, Luky (Adam)