Úvod » Sezona 2013/2014 » Reporty

Pokažený dvojzápas

publikováno 13.11.2013 (aktualizováno 07.10.2014)

Pokles na třetí místo tabulky

V sobotu 2.11. nás čekaly další dva zápasy - jeden proti poslednímu týmu a druhý naopak proti vedoucímu týmu tabulky.

IBK Kubánský Klan - Kings Praha 4:8 (2:3, 1:1, 1:4)

Do prvního zápasu jsme vstoupili trochu laxně. Hráli jsme stylem, že ty body přijdou samy a zkušený soupeř nás za to velice rychle ztrestal a ve 4. minutě se dostal do vedení. V sedmé minutě ale po Petrově nahrávce vyrovnal Vláďa. Bohužel nás ten gól moc nenabudil a soupeř se opět dostal do jednobrankového vedení. Naštěstí minutu poté soupeř udělal chybu, zapříčiněnou našim dobrým napadáním, míček se odrazil k Houskovi a ten se sám před bránou nemýlil - 2:2. Bohužel ale místo uklidnění přišla studená sprcha - hned 8 vteřin poté soupeř opět odskočil na 2:3 a tak i skončila první třetina.

Na začátku druhé třetiny jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou po Jontově nahrávce využil Frank krásnou střelou do šibenice - 3:3. Tento gól odstartoval fázi zápasu, kde jsme poprvé začali soupeř trošku přehrávat a vytvářet si šance - bohužel se nám je ale nepodařilo využít a soupeř opět trestal - v desáté minutě využil naší nedůslednout v obraně a počtvrté se dostal do vedení - tento gól se nakonec ukázal jako klíčový.

Řekli jsme si, že do třetí třetiny musíme vlétnout, že přece neprohrajeme s posledním! Prvních pár střídání to vypadalo nadějně, měli jsme mírnou převahu, ale ne takovou, jako bychom si představovali. Naopak soupeř v páté minutě odskočil na rozdíl dvou gólů a pak už se to vezlo - my museli hru utevřít, marně jsme dobývali soupeřovu dobře organizovanou obranu a soupeř trestal protiútoky - přidal ještě další 3 góly a bylo hotovo. Dvě minuty před koncem ještě čestně snížil Jont na konečných 4:8 a uzavřel tak náš jednoznačně nejhorší výkon v sezoně.

Vláďa (Petr), Houska, Frank (Jont), Jont (Šíša)

Luky - Houska - Dave, Jont - Petr - Vláďa
Láďa - Šíša, Frank - Adam

FbŠ Bohemians Praha C - IBK Kubánský Klan 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)

Po prvním nepovedeném zápase jsme věděli, že tohle bude úplně jiný zápas. Tady už  nejsme jasní favoriti, naopak spíš outsideři. Nicméně věřili jsme si, že Bohemku můžeme porazit a získat zpět ztracené body.

Do zápasu jsme vstoupili až neuvěřitelně skvěle - Dave vybojoval za bránou míč, nahrál před branku Houskovi - který dal asi svůj nejrychlejší gól kariéry - na časomíře svítilo pouhých 8 sekund. Vedení nám bohužel ale nevydrželo dlouho. Ve čtvrté minutě po nenápadné akci soupeř vyrovnal. Zápas to byl od začátku velice vyrovnaný. Nesl se ve znamení naší dobré zatažené obrany, kdy soupeř sice víc držel míč na hokejkách, ale k šancím se moc nedostával. My naopak hrozili z protiútoků. Ve 12. minutě ovšem přišla naše ztráta míče na středu a soupeř trestal - 2:1. Rychle nachystanou odpověď ale měl Peťas - půl minuty poté vyřešil situaci 2 na 1 přesnou střelou a bylo vyrovnáno - 2:2.

Druhá třetina probíhala naprosto stejně, jako ta první. Zápas musel být celkem divácky atraktivní, protože se potkali dva týmy, co chtějí hrát kombinační florbal. Pár šancí na obou stranách zůstalo nevyužito a další změna skóre nastala až ve dvanácté minutě - to nás do vedení poslal Vláďa po kombinaci s Jontem - 2:3. Brzy poté jsme se ale nechali zbytečně vyloučil a soupeř minutu před koncem třetiny přesilovku využil - 3:3.

Úvod třetí třetiny nám vyšel - na středu se ujal míče Vláďa a po individuální akci, zakončené hezkou střelou, dal na 3:4. Vypadalo to nadějně, bohužel nás ale potopila zlá devítivteřinovka - soupeř 6 minut před koncem zápasu vstřelil dva slepené góly a zápas otočil (nutno říct, že druhý gól byl velice šťastný). Vrhli jsme ještě všechny síly do útoku, zkusili speciální formaci, která po ose Jont - Houska - Dave vymyslela gólovou akci, kterou ovšem zázračným zákrokem zastavil soupeřův gólman. Zkusili jsme i hru bez brankáře, která už ale vedla bohužel akorát k šestému gólu do prázdné brány - 6:4.

Po prvním zápase přišlo obrovské zlepšení, na tomto výkonu můžeme stavět. Bohužel je škoda, že se nepodařilo dotáhnout zápas k bodům.

Houska (Dave), Petr, Jont (Vláďa), Vláďa (Frank)

Luky - Houska - Dave, Jont - Petr - Vláďa
Láďa - Šíša, Frank - Adam