Úvod » Sezona 2013/2014 » Reporty

Kubánci v čele tabulky!!!

publikováno 21.10.2013 (aktualizováno 07.10.2014)

Dvě cenné výhry v Kladně

V neděli 20.10. jsme měli na programu další dva zápasy - tentokrát s týmy, od kterých jsme absolutně netušili, co očekávat. Nicméně jsme chtěli napravit prohru z minulého víkendu, sešli se v plné sestavě a věřili si na dobré výsledky!

Wizards DDM Praha 10 C - IBK Kubánský Klan 2:12 (1:1, 0:6, 1:5)

Soupeři se sešli v pouhých pěti lidech do pole, takže jsme věděli, že jsou to naprosto povinné body. Na druhou stranu Wizardi jsou celkem zvyklí hrát v málo lidech a měli v týmu druhého nejproduktivnějšího hráče ligy.

Do zápasu jsme vstoupili velice laxně a soupeř nás už po 32 vteřinách potrestal - nepokrytý brejk a zpětná nahrávka před branku skončila faulem při střele a trestné střílení, které soupeř s přehledem proměnil - 1:0. Takovýto úvod nás trošku rozhodil a nám velice dlouho trvalo, než jsme se do toho dostali a začali hrát svou hru. Celou první třetinu jsme nebyli schopní soupeře přehrát a naopak zvlášť levé křídlo Wizardů nám dělalo obrovské problémy vzadu a jenom se štěstím jsme stále hájili pouze jednogólovou ztrátu. Ve třinácté minutě ovšem Adam vyřešil krásnou střelou situaci dva na jednoho a bylo vyrovnáno - 1:1.

Do druhé třetiny jsme se nahecovali a řekli si, že na ně musíme vlétnout, od teď to už je náš zápas! Stále se nedařilo přidat druhý gól, až ve čtvrté minutě to na sebe vzal Houska a přízemní střelou k tyči nás poslal do vedení - to byl zlomový moment zápasu, od té doby nám to tam začalo padat! Hned 18 vteřin poté se prosadil po Vláďově nahrávce Jont a o minutu později zafungovala kombinace Dejv - Petr - 1:4. Do konce třetiny pak přidali ještě další tři góly Vláďa, Šíša a Dejv a bylo rozhodnuto - 1:7.

Třetí třetinu jsme už chtěli odehrát v poklidu a spíš šetřit síly na druhý zápas. Nicméně bylo vidět, že soupeř už nemá moc sil a tak jsme ještě pár gólů přidali - hattricky zkompletovali Dejv i Jont a podruhé se trefil i Peťas. Dvě minuty před koncem jsme ještě trochu z nekoncentrovanosti dostali druhý gól, který už ale nic nezměnil na nejvyšší výhře v sezoně 2:12!

Góly:
Adam (Šíša), Houska (Šíša), Jont (Vláďa), Petr (Dave), Vláďa (Petr), Šíša (Houska), Dave (Houska), Jont (Vláďa), Petr (Vláďa), Dave (Houska), Dave (Houska), Jont (Petr)

Sestava:
Adam - Houska - Dave, Jont - Petr - Vláďa, Luky
Láďa - Šíša, Frank - Martin
Progen

IBK Kubánský Klan - T.B.C. Králův Dvůr B 5:4 (3:2, 1:1, 1:1)

Ve druhém zápase nás čekala rezerva Králova Dvora a my věděli, že to bude naprosto odlišný a mnohem těžší zápas. Soupeře přijeli posílit dva hráči z druholigového áčka a jeden junior.

Do zápasu jsme ale vlétli famózně! Už po 38 vteřinách otevřel skóre po Peťasově krásné nahrávce Dejv! Ve třetí minutě se Dejv prosadil podruhé a ve čtvrté minutě to bylo už dokonce 3:0! To sepo Houskově vybídnutí nemýlil Vláďa. Úvod z říše snů! V osmé minutě jsme ale bohužel smolně inkasovali, když jsme si do vlastní brány srazili soupeřovu střelu mimo bránu a ve dvanácté minutě to už bylo 3:2 - to když soupeř využil naší hrubky v obraně a šel sám na Progena. Řekli jsme si kurňa - musíme zabrat, takhle skvěle rozehraný zápas přece neprohrajeme! Před koncem třetiny jsme si vytvořili velký tlak do branky, který vyústil ve trestné střílení, ke kterému se postavil s dobrou střeleckou formou hrající Adam, ale bohužel trefil pouze tyčku.

Druhá třetina se odehrávala ve stylu naší dobré obrany, kdy soupeř držel více míč, ale do šancí se dostával jen sporadicky. My jsme hrozili z rychlých protiútoků a když už jsme měli míč, dokázali jsme ho často udržet v útočném pásmu a pár šancí si vytvořit. V desáté minutě nám soupeř vrátil vlastní gól - to když si srazil do branky Lukyho nahrávku - 4:2. Těsně před koncem druhé třetiny jsme se ale nechali hloupě vyloučit a soupeř z přesilovky hezkou akcí do prázdné brány trestal - 4:3.

Věděli jsme, že třetí třetina bude hodně těžká - soupeř bude tlačit a udržet jednogólové vedení bude ještě velká dřina. Naštěstí nám ale vyšel úvod - Šíšův lob si krásně zpracoval Dave a neskutečnou střelou z otočky do šibenice zvýšil na 5:3. Soupeř tlačil a my horotěžko odolávali - zvlášť střely beků z áčka byly velice nebezpečné a pár skvělých zákroků předvedl Progen. V osmé minutě jsme nechali soupeřova útočníka projít jednoduše mezi dvěma hráči a bylo to 5:4. Soupeř ještě odvolal gólmana, ale naštěstí se mu už vyrovnat nepodařilo a my slavili velice cenné vydřené vítězství!!!

Večer jsme se navíc dozvěděli, že Králův Dvůr porazil dosud suverénní Bohemku a my se tak dostali do čela tabulky!!!