Úvod » Sezona 2013/2014 » Reporty

První nešťastná ztráta

publikováno 15.10.2013 (aktualizováno 07.10.2014)

3 body z Děkanky

V sobotu 12.10. jsme měli na programu další dva zápasy - chtěli jsme navázat na skvělý úvod sezóny a přidat další dvě vítězství. Sešli jsme se v deseti lidech do pole, ale bohužel nám chyběl náš dlouhodobě nejlepší střelec - Dave.

IBK Kubánský Klan - TJ Sokol Dobříš 5:6 (0:1, 3:3, 2:2)

V prvním zápase nás čekala Dobříš. Jejich golman si za nás na jaře zachytal na Nise a sám říkal, že jsme lepší, proto jsme si do tohoto zápasu věřili. Na druhou stranu jsme věděli, že nebude jednoduché Tomáše překonat, neboť je velice dobrý brankář.

Do zápasu jsme vletěli a od prvním minut jsme si vytvořili velkou herní a územní převahu - na branku soupeře se valil jeden útok za druhým, bohužel ale naše akce končily na soupeřově dobře chytajícím golmanovi - šancí jsme měli opravdu dost, akorát vázla finální fáze - trefovali jsme všechno do středu brány, nebo mimo. Dvě minuty před koncem třetiny nás ale bohužel Dobříš ze své první vážnější šance potrestala - po hrubce Lukáše se dobrou střelou z mezikruží dostala do vedení a my první třetinu trochu nešťastně prohráli.

Do druhé třetiny jsme chtěli vlétnout naprosto stejně - věděli jsme, že z takového tlaku prostě gól musí padnout - je to jen otázka času. A ano, průběh druhé třetiny byl naprosto stejný - my měli herní i střeleckou převahu a soupeř hrozil z občasných brejků po našech zbytečných chybách. Ve čtvrté minutě jsme dostali výhodu trestného střílení - které se ale Houskovi bohužel nepovedlo a navíc bohužel v následné přesilovce soupeř vystihl Houskovu špatnou rozehrávku a pěkně trefil na 0:2. V osmé minutě vyslal hezkou střelu Vláďa. Míček se odrazil od tyče, ale rozhodčí uznal gól. Ani Dědkem pořízený videozáznam nedokázal odhalit, zdali to byla zadní, nebo přední tyč, nicméně gól platil - 1:2. Během následného buly ovšem zaniklo písknutí rozhodčího mezi pískáním fanoušků, my nehráli - soupeř ano a byl z toho gól na 1:3. Hned minutu na to Progenovi propadla soupeřova střela z dálky a bylo to už o 3 góly - 1:4. Nás to ovšem nepoložilo - po dvaceti vteřinách jsme předvedli hezkou akci do prázdné brány po ose Adam - Houska - Luky a bylo to 2:4. Minutu před koncem třetiny navíc předvedl Jont svůj typický důraz na malém brankovišti a bylo to 3:4.

Úvod třetí třetiny nám bohužel opět nevyšel - dostali jsme další dva góly do rozhozené obrany - nepokrytí hráče na středu a soupeřův dobře sehraný brejk a bylo to 3:6. Už to vypadalo, že je rozhodnuto, nicméně jsme měli stálý tlak a věřili, že máme na to zápas otočit - nejdřív to Adam napálil z nečekaně z rohu a míč se odrazil od Lukyho nohy do brány - 5:6. Pět minut před koncem navíc snížil hezkou střelou Vláďa na rozdíl jediného gólu. Zkusili jsme to i se hrou bez brankáře, měli dost šancí na vyrovnání, ale nezadařilo se. První prohra v sezoně - 5:6.

Vláďa, Luky (Houska), Jont, Luky (Adam), Vláďa (Jont)

Luky - Houska - Adam, Jont - Petr - Vláďa
Láďa - Šíša, Frank - Martin

FBC Ekonom Praha - IBK Kubánský Klan 3:7 (1:1, 1:2, 1:4)

Ve druhém zápase nás čekal Ekonom. Soupeře jsme viděli hrát minule a věděli jsme, že to bude jeden ze slabších týmů divize a musíme stoprocentně vyhrát.

Začátek se nám úplně nezadařil. Soupeř měl více ze hry a dokázal svou převahu využíl v úvodní gól zápasu - 1:0. Po tomto varování jsme začali trochu víc hrát a vytvářet si šance a vyrovnat obraz hry. Nicméně oba týmy dobře bránily a šancí nebylo moc ani na jedné straně.V jedenácté minutě jsme dostali výhodu přesilové hry, kterou po Houskově uvolnění zužitkoval neskutečnou bombou pod víko Adam - 1:1.

Druhá třetina vypadala dost podobně jako první - soupeř využil naší mezírky v obraně a opět se ujal vedení 2:1. Dvě minuty poté ale opět zafungovala spolupráce Houska - Adam. Áda svou další dělovkou málem zlomil břevno, od kterého se míč odrazil za čáru - 2:2. Půl minuty poté nás navíc Vláďa po Peťasově nahrávce poslal poprvé do vedení - 2:3.

Ve třetí třetině už bylo trochu znát, že soupeřů bylo jen 8 do pole a začali jim trochu docházet síly. Hned v prvním střídání poslal Martin lob ro rohu a Vláďa se krásnou individuální akcí vytočil ke svému druhému gólu v zápase - 2:4. Ve čtvrté minutě pro změnu předvedl individuální akci Houska - 2:5 a minutu poté nabil Vláďa Peťasovi a bylo to 2:6. Pak jsme trochu zbytečně polevili a nechali soupeře snížit na 3:6. Nicméně to už byla jen labutí píseň, když 3 minuty před koncem Šíša využil druhou přesilovku a upravil na konečných 3:7.

Máme 9 bodů z prvních čtyř zápasů, čili celkem spokojenost. I když prohra z Dobříší mrzí hodně, zvlášť po shlédnutí video, kde je vidět naše obrovská převaha...

Adam (Houska), Adam (Houska), Vláďa (Petr), Vláďa (Martin), Houska, Petr (Vláďa), Šíša (Houska)

Luky - Houska - Adam, Jont - Petr - Vláďa
Láďa - Šíša, Frank - Martin