Originál kolekce na Zoot.cz

Úvod » Sezona 2013/2014 » Reporty

Na úvod plný počet bodů!!!

publikováno 30.09.2013 (aktualizováno 07.10.2014)

Perfektní úvod do nové sezóny :-)

V neděli 29. září nás čekali první dva zápasy nové sezony. Moc jsme nevěděli, co očekávat, protože jsme postoupili do vyšší ligy a hodně lidí říkalo, že to je celkem velký rozdíl. Po dobrých výkonech na poháru jsme do toho šli s dobrým sebevědomým!

IBK Kubánský Klan - Vasara 9:1 (3:1, 5:0, 1:0)

V prvním zápase nás čekala Vasara, která také loni postoupila a to dokonce bez prohry s pouhýma dvěma remízama. Bohužel jsme se na zápas sešli v pouhých 7 lidech do pole a do brány musel Adam. Nicméně i přesto jsme si věřili. Řekli jsme si, že budeme hrát poctivej beton odzadu a číhat na brejky.

Jeden takový brejk se nám podařilo zužitkovat už po 31 sekundách hry! Houska převzal míč na středu a skrytou střelou za obráncem nás poslal do vedení! A to nebylo vše! Ve druhé minutě už jsme vedli 2:0 - to když Jont namazal Lukymu nádhernou nahrávku před prázdnou bránu.  Soupeř byl z našeho úvodu trochu opařený, nicméně se zmátořil a po naší chybě snížil na 2:1. V deváté minutě jsme ale opět odskočili - Dejvovu střelu dorazil Jont - 3:1.

Úvod druhé třetiny nám opět vyšel skvěle - po 70 sekundách našel Houska na středu Jonta a ten se podruhé nemýlil - 4:1. A když minutu na to přidal Frank dalekonosnou střelou do šibenice další gól - bylo už v podstatě rozhodnuto. Do konce druhé třetiny jsme stihli dát ještě další tři góly - Jont přidal svůj 3. a 4. a podruhé se trefil také Luky - 8:1

Ve třetí třetině jsme se už šetřili, abychom měli dost sil na další zápas. O jediný dáš úspěch se postaral po Houskově nahrávce Dejv a upravil na konečných 9:1. V tomto zápase jsme soupeři nedali absolutně žádnou šanci a skvělým týmovým a bojovným výkonem ho přejeli!

Houska (Dave), Luky (Jont), Jont (Dave), Jont (Houska), Frank (Houska), Jont (Dave), Jont (Houska), Luky (Dave), Dave (Houska)

Jont - Houska - Dave - Luky
Láďa - Frank - Martin
Adam

FBC Kladno C - IBK Kubánský Klan 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)

Ve druhém zápase nás čekal rezervní tým Kladno - na soupisce mají pouze 7 hráčů, takže nám bylo jasné, že budou proti nám hrát hlavně junioři, budou běhaví a nebude to nic snadného. Na druhou stranu se do brány vrátil Progen a bylo nás už kompletních 10 do pole.

V úvodu zápasu jsme si vypracovali několik slibných šancí, ale nic jsme nedokázali zužitkovat a naopak soupeř šel z první vážnější šance do vedení - nepokryli jsme průnik středem a soupeř zavěsil dobře umístěnou střelou po víko. Naštěstí hned dvě minuty na to buldok Adam vybojoval u mantinelu zdánlivě ztracený míč - nahrál si s Jontem a dorazil si vlastní střelu - 1:1.

Druhá třetina byla ve znamení našeho tlaku a soupeřových brejků - měli jsme dost šancí, ale všechny končily na soupeřově výborném gólmanovi - posile z béčka. Až ve dvanácté minutě se hezky vymotal Houska od mantinelu, nabil Adamovi, který se tvrdou střelou k tyči nemýlil - 1:2! Dvě minuty poté navíc dorazil Vláďa svojí vlastní střelu a bylo to 1:3.

Ve třetí třetině jsme trošičku polevili, soupeř na nás vlétnul a trochu začal přehrávat. Naštěstí si nevytvářel žádné tutovky, ale hrozilo velké nebezpečí ze stálých skrumáží před bránou (protože my jsme nebyli za bocha schopní odkopnout míč pryč - musíme zapracovat na důrazu před vlastní bránou). 3 minuty před koncem se stala ale věc, která mohla zápas velice hrubě ovlivnit - rozhodčí uznal soupeřovu střelu do tyčky jako gól... Všichni viděli (včetně soupeře, který to po zápase přiznal), že to gól nebyl, pouze rozhodčí ho uznal - 2:3. Naštěstí nás to ale nijak nerozhodilo a chvíli poté po Houskově přiťuknutí rozhodl krásnou umístěnou střelou Frank - 2:4.

V tomto zápase jsme nehráli špatně, ale nepředvedli jsme určitě 100% výkon, je spousta věcí, co musíme ještě zlepšit, protože na nejlepší tým divize by to asi nestačilo... Nicméně 6 bodů na úvod je velice slibných a dává nám to dobrou naději na vysoké umístění i v této soutěži!

Adam (Jont), Adam (Houska), Vláďa (Martin), Frank (Houska)

Luky - Houska - Dave, Jont - Petr - Vláďa
Láďa - Martin, Adam - Frank