Závěrečné zápasy sezony

publikováno 22.04.2013 (aktualizováno 30.09.2013)

3 body na závěr

V neděli 21.4. nás čekaly dva závěrečné zápasy sezony. Šli jsme do nich sice, že nám už teoreticky o nic nejde, ale rozhodně jsme nechtěli končit sezonu porážkami a chtěli vyhrát ligu s co největším náskokem ;-) Bohužel do zápasů nemohl kvůli zranění nastoupit do brány Progen, nicméně Adam ho velice dobře zastoupil!

IBK Kubánský Klan - SKP Olympia Kutná Hora B 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)

V prvním zápase nás čekala rezerva Kutné hory, která nás v prvním zápase porazila 2:1. Soupeř byl navíc posílen o tři hráče A-týmu, hrajícího druhou ligu a dva juniory. Nečekalo nás tedy nic lehkého.

První třetina bylo trochu na rozkoukání, oba týmy byly zataženy a moc šancí se nevytvořilo ani na jedné straně. Až v jedenácté minutě bylo nařízeno trestné střílení, které Kutná hora proměnila a dostala se do vedení 0:1. Naštěstí hned minutu na to našel Houska před bránou Dejva a bylo srovnáno 1:1.

Druhá třetina bylo už o něco otevřenější, přibylo chyb v obraně a oba týmy si pár šancí vytvořily. Ve čtvrté minutě jsme dostali šanci přesilovky, jenže naložili jsme s ní trestuhodně - místo vstřeleného gólu, jsme branku inkasovali - 1:2. Když už to vypadalo, že půjdeme "do šaten" za stavu pro nás nepříznivém, našel Houska úplně stejně před brankou Šíšu a bylo vyrovnáno druhým gólem, jako přes kopírák.

Ve třetí třetině se hrál opět otevřený florbal se šancemi na obou stranách, soupeře ale výborně vychytal Adam (dvakrát měl dobře postavené břevno). A v sedmé minutě nás po individuálním průniku dostal do vedení Houska a minutu poté zvýšil na 4:2 Dave z trestného střílení. V poslední minutě zápasu jsme přidali ještě dva góly - nejdřív Dave trefil prázdnou bránu soupeře, zkoušejícího powerplay a v závěru upravil na konečných 6:2 (pro soupeře trochu krutých) Vláďa.

Dave (Houska), Šíša (Houska), Houska, Dave, Dave (Šíša), Vláďa (Petr)

Jont - Houska - Dave, Luky - Petr - Vláďa
Láďa - Šíša, Martin - Frank
Adam

FBC Texas - IBK Kubánský Klan 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)

Ve druhém zápase nás čekal soupeř, který musel vyhrát, pokud chtěl postoupit. V prvním zápase jsme tento tým porazili, nicméně herně nás celkem přehrál, proto jsme nečekali procházku růžovým sadem. Na druhou stranu jsme soupeři rozhodně nechtěli nechat nic zadarmo.

První třetina byla hodně vyčkávací. Soupeř byl trošku nervózní, protože věděl, že jde o hodně. Ale hrál zataženě a do moc šancí nás nepouštěl. My ale soupeře taky ne a jediný gól tak v  jedenácté minutě obstaral po hezkém průniku Vláďa - 0:1.

Ve druhé třetině na nás soupeř vlétnul, začal napadat, což nám bohužel nesvědčilo. Hned po 13 vteřinách využili přesilovku a srovnali na 1:1. V šesté minutě se dostali do vedení 2:1 a v osmé minutě trošku šťastnm gólem utekli dokonce na rozdíl dvou branek. Ve druhé třetině nás soupeř opravdu přehrál a hlavně přeběhal. Občas jsme nevěděli, kde nám hlava stojí a mohli být rádi, že je to pouze o dva góly.

Do třetí třetiny jsme vstoupili dobře - Šíša povedenou střelou využil přesilovku a bylo zase o co hrát. Ve čtvrté minutě jsme byli dokonce blízko vyrovnání - Houska ale z trestného střílení trefil bohužel jenom tyčku. Pár dalších šancí jsme nevyužili a tak nás soupeř ztrestal druhou využitou přesilovkou na 4:2. Zkusili jsme to ještě se hrou bez brankáře, ale nebylo to nic platné - naopak Texas dokonal zasloužené vítězství 7 vteřin před koncem do prázdné brány - 5:2.

Vláďa (Petr), Šíša

Jont - Houska - Dave, Luky - Petr - Vláďa
Láďa - Šíša, Martin - Frank
Adam

Ihned po zápasech v šatně nás trochu zmrazila sms od trenéra Čelákovic, který nám "poděkoval" za to, že jsme to Texasu pustili a nechali je vyhrát, aby Čelákovice nepostoupili... I přes odpověď, že máme svědomí čisté, Čelákovice pokračovali v obviňování a dokonce výhružným telefonátem ;-) No nic, myslel jsem si, že florbal je férový sport... Oslavy titulu nám to nemůže zkazit!

MISTŘI!!! MISTŘI!!!

Houska