Je to tam!!! Postup je náš!!!

publikováno 17.04.2013 (aktualizováno 30.09.2013)

6 bodů z Benátek

V neděli 14.4. byl na programu předposlední turnaj a my jsme věděli, že 4 body nám zajistí postup a zároveň i jisté vítězství v lize. To byla obrovská motivace - strašně moc jsme to chtěli ukončit už teď a nemuset se strachovat do posledních zápasů. Sešli jsme se v plné sestavě - dokonce 11 hráčů do pole, ovšem problém byl s Progenem, který měl velké problémy se zády, ale i přes obrovské bolesti i přes prášky nás v tom nenechal a nastoupil - za to mu patří obrovský dík a obdiv!!!

IBK Kubánský Klan - IBK Tajula 6:5 (4:3, 1:1, 1:1)

První soupeř byla námi dobře známá Tajula - soupeř ze středu tabulky, kterého bychom měli porážet, nicméně naposledy jsme s nimi prohráli a proto jsme měli co vracet. Bohužel úvod zápasu se nám opravdu nevydařil - už po třech minutách jsme po zmatkách v obraně prohrávali 0:2 a vypadalo to s námi bledě. Navíc v šesté minutě dostal soupeř možnost trestného střílení - které naštěstí neproměnil, což byl možná rozhodující moment zápasu. V následném oslabení se nám totiž podařilo neuvěřitelné - dva góly ve čtyřech a bylo vyrovnáno! Nejdřív po Adamově nahrávce utekl Vláďa a brankáře si vychutnal krásnou kličkou a minutu na to po Houskově přiťuknutí backhandem po zemi skóroval Dave - 2:2. Celou třetinu se hrálo nahoru - dolů a šance střídala šanci na obou stranách. V deváté minutě jsme dostali možnost standardky z dobré pozice, kterou využil Houska a dostal nás poprvé do vedení. To nám ale vydrželo jen půl minuty - po dalším zaváhání v zadu nás soupeř potrestal na 3:3. Už to vypadalo, že třetina vyrovnaně i skončí, nicméně vteřinu před koncem vyrazil golman Adamovu střelu pouze, před volného Lukyho, který se nemýlil - 4:3.

O pauze jsme si řekli, že musíme hru trochu uklidnit, protože nahoru-dolů není dobrý recept na Tajulu. To se nám dařilo jen z části. Ve čtvrté minutě jsme dostali možnost trestného střílení i my. Ujal se ho jako obvykle Houska, ale tentokrát se mu brankáře soupeře překonat nepodařilo. V následné přesilovce jsme zachybovali v rozehrávce a soupeř trestal - 4:4. Dvě minuty poté ovšem Houska vystihl na středu nahrávku a vybídl ke skórování Dejva - 5:4 - opět backhandem :-) Za tohoto stavu se nám podařilo hru trochu uklidnit a 5:4 svítilo po dvou třetinách.

Do třetí třetiny jsme vstoupili dobře - ve druhé minutě nahrál Jont Houskovi za bránu, který svojí typickou otočkou zvýšil na 6:4 a zdálo se, že je rozhodnuto. Na Tajule byla už trochu znát únava a hru se nám dařilo kontrolovat a soupeřu už moc do ničeho nepouštět. Ke konci třetiny se to ovšem ještě mohlo zvrtnout - nejdřív soupeř opět potrestal naší špatnou přesilovku - 6:5 a už čtvrtý gól v oslabení v zápase! A dvě minuty před koncem dostal po naší hrubce v obraně soupeř další nájezd - naštěstí ho, ani následnou přesilovku neproměnil a my mohli slavit 3 body.

Vláďa (Adam), Dave (Houska), Houska (Šíša), Luky (Adam), Dave (Houska), Houska (Jont)

Jont - Houska - Dave, Martin - Petr - Vláďa - Luky
Láďa - Šíša, Adam - Frank

SK Florbal Benešov B - IBK Kubánský Klan 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Ve druhém zápase nás čekal druhý tým tabulky, který nastoupil opět s celou lajnou juniorů, kteří den předtím postoupili do extraligy - čili žádný med. Poučili jsme se ovšem z prvního zápasu a zátahli víc obranný blok. Soupeř sice po většinu zápasu držel míč na svých hokejkách, ale přes náš poctivý a dobře takticky provedený beton se k šancím dostával pouze sporadicky.

První třetina moc šancí nepřinesla, hrál se spíš urputný bojovný florbal - hrálo se totiž opravdu o hodně - něco jako play-off. Nám se ovšem podařilo jeden gól vstřelit. Houska našel před brankou Dejva - který propálil brankáře skrz výstroj - 0:1. Soupeř sice držel více míč, do šancí se ale nedostával a naopak nám se podařilo několik slibných závarů před soupeřovou bránou - několikrát míč poskakoval na brankovišti, ale ne a ne tam spadnout uklidňující druhý gól.

Ten padl ve druhé třetině - Jont vyslal na zteč Dejva, který dal dnešní třetí gól Backhandem :-) Vypadalo to, že stav 0:2 dokážeme udržet do konce druhé třetiny, což by bylo velice slibné. Nicméně půl minuty před koncem jsme zachybovali a špatně pokryli standardku a soupeř snížil na 1:2.

To nás naštěstí ale nerozhodilo. Strašně moc jsme si chtěli zajistit postup a to bylo na hřišti viděl - všichni dřeli do úmoru. Z dobré aktivity vyústil náš třetí gól - k Vláďovi se odrazila soupeřova nahrávka a ten ani tentokrát tvaří v tvář gólmanovi nezaváhal - 1:3. Od této chvíle jsme měli zápas pod kontrolou - soupeř by musel vstřelit 3 góly, abychom přišli o jistotu postupu. V osmé minutě to ale bylo poprvé, co nás soupeř dobrými nahrávkami rozebral a nedal Progenovi šanci - 2:3. K ničemu dalšímu už jsme ale soupeře nepustili a mohli slavit vítězství a hlavně tolik vytoužený POSTUP Z PRVNÍHO MÍSTA TABULKY!!!

Dave (Houska), Dave (Jont), Vláďa

Jont - Houska - Dave, Martin - Petr - Vláďa - Luky
Láďa - Šíša, Adam - Frank

V těchto zápasech bych chtěl velice vyzdvihnout týmového ducha - bylo strašně moc vidět, jak všichni chtějí už teď postoupit. Všichni se navzájem hecovali a na hřišti bojovali do posledních sil, každý tam nechal všechno a to rozhodlo. Tyto dva zápasy jsme nevyhráli lepší kvalitou nad soupeřem, ale týmovým výkonem a bojovností! A hlavně Progen si zaslouží obrovský obdiv, za to co dokázal bychom mu měli snést modré z nebe! V obrovských bolestech předvedl spoustu výborných zákroků a navíc vychytal dvě trestná střílení! Smekám nejen já, ale i celý tým!

Hoši slavíme!!!! Je to naše!!!! KIWI, KIWI, HEJJJJJ!!!!

Houska