4 veledůležité body z Berouna

publikováno 01.04.2013 (aktualizováno 30.09.2013)

Dva těsné a zajímavé zápasy!

V neděli 31.1. nás čekaly další dva zápasy v Berouně. Byly to zápasy, které nás měly buď velice přiblížit postupu a nebo naše šance hodně snížit... Šlo opravdu o hodně! Bohužel večer před zápasem nám onemocněl klíčový obránce Frank a proto jsme museli hrát v devíti - na 3 beky.

IBK Kubánský Klan - FBC Čelákovice 2:2 (0:0, 1:0, 1:2)

Soupeři  z Čelákovic jsme toužili vrátit porážky 3:8 z před dvou týdnů. Zápas vypadal podobně - soupeř se zatáhnul na půlce a čekal na berjky. My jsme si ale tentokrát dávali více pozor vzadu a soupeř do tolik šancí nepouštěli. V první třetině jsme sice měli více zehry, ale prá dobrých šancí jsme neproměnili a proto svítilo pořád skóre 0:0 a bylo jasné, že to bude zápas, který rozhodne jeden-dva góly.

Do druhé třetiny jsme vlétli a přineslo to ovoce - ve druhé minutě našel Houska před bránou Šíšu, který se nemýlil a poslal nás do vedení 1:0. Zápas pokračoval sále ve stejném tempu - my drželi míč a snažili se překonat obranu a hlavně výborného brankáře. Soupeř vyrážel do brejků a hrozil pár střelama z dálky. Naštěstí vše Progen pochytal.

V půlce třetí třetiny už soupeři nezbývalo nic jiného, než hru otevřít a začal napadat. Což nám začalo dělat trochu problémy vzadu, na druhou stranu se ale víc otevírali skulinky v jejich obraně. V deváté minutě jednu takovou skulinku využil po Dejvově přiťuknutí přízemní střelou Houska a vypadalo to, že si už vítězství pohlídáme. Bohužel pak přišel náš zkrat - během 24 vteřin byla z našeho bez problému kontrolovaného vítězství remíza. Nejdřív jsme špatně pokryli standardku a potom Progenovi vypadlo nahození přímo soupeři na hokejku - 2:2. Těsně před koncem ještě měl soupeř i šanci na další gól. Naštěstí se nestalo - remízu bychom před zápasem brali, nicméně po takovém vývoji jsme byli hodně naštvaní a smutní, protože to měla být jasná naše výhra! Ukázalo se ale, že i remíza je velice cenná, protože nášdalší  soupeř v boji o postup - Texas - zaváhal a prohrál se soupeřem ze spodní části tabulky.

Šíša (Houska), Houska (Dave)

Martin - Houska - Dave, Jont - Petr - Vláďa

Láďa - Šíša - Adam

SK Florbal Benešov B - IBK Kubánský Klan 4:5 (2:0, 0:1, 2:4)

Ve druhém zápase nás čekal souboj s druhým týmem tabulky. Soupeř přicestoval s dvěma hráči z A-týmu a 4 juniory, kteří hrají baráž o první ligu. Proto jsme věděli, že nás nečeká zrovna procházka růžovým sadem.

Do zápasu jsme vlétli výborně - hned v prvním střídání jsme si vytvořili 2 tutovky - ovšem bez dobrého zakončení. To bylo bohužel z naší strany ale na delší dobu všechno. Naopak soupeř nás začal přehrávat a rozebírat výbornou kombinací a nahrávkami. K tomu se navíc přidaly naše hrubky v obraně, kdy jsme soupeři několikrát přímo namazali míček na hokejku. První třetina skončila 2:0 pro Benešov, což vcelku odpovídalo průběhu hry.

Pokud byla první třetina ještě jakž-takž dobrá, druhá byla strašná. Soupeř nás totálně drtil, my akorát lítali bez míče a doufali, že dostaneme co nejmenší příděl. Naštěstí byl ale soupeř nemožný v zakončení - několikrát nertefil prázdnou bránu a neproměnil samostatný nájezd. Hodně skvělých zákroků také předvedl Progen a držel naše naděje. Kdyby to bylo po druhé třetině 8:1 - nemohli bychom se vůbec divil! Dvě minuty před koncem jsme se dostali skoro poprvé za půlku a zafungovala osvědčená kombinace Houska - Dave, který dal klíčový gól na 1:2, který dás hodně oživil.

Ve třetí třetině se obraz hry začal trošku vyrovnávat a my ucítili šanci. Bohužel po dalším našem kiksu zvýšil soupeř na 3:1. Řekli jsme si, že to ale ještě zkusíme a vyměnili jsme lajny - posunuli jsme Jonta do první k Houskovi s Dejvem, protože tato kombinace se hodně osvědčila na UFL. Změna se ukázala jako klíčová. První dvě střídáná nové lajny = dva krásné góly do prázdné brány po ose Houska - Jont - Dave. Soupeř bohužel zareagoval a po zmatcích v obraně opět odskočil na 4:3. Nicméně my to nepoložili - 2 minuty před koncem zápasu po další hezké kombinaci nové lajny vyrovnal Jont na 4:4 a hned 30 vteřin poté se ukázala také druhá lajna - po hezké nahrávce Martina dal náš vítězný a nesmírně důležitý gól na 4:5 Petr! Soupeř se ještě snažil vyrovnat, zamknul nás v pásmu a málem se mu to opravdu podařilo - dalekonosná tvrdá střela se odrazila od břevna a šla možná za čáru - možná ne. Soupeř si byl jistý, že to byl gól a hodně se hádal, nicméně rozhodčí stál celkem blízko a naštěstí pro nás rozpažil a my už nesmírně cenné a důležité vítězství udrželi!

Dave (Houska), Dave (Jont), Dave (Jont), Jont (Adam), Petr (Martin)

Martin - Houska - Dave, Jont - Petr - Vláďa

Láďa - Šíša - Adam