Originál kolekce na Zoot.cz

Děvet bodů z dvanácti

publikováno 17.03.2013 (aktualizováno 02.12.2013)

Dvojreport z Kladna a Králova Dvora

V neděli 17.2. nás čekal další turnaj, tentokrát naše pořádání v Kladně. Čekali nás papírově slabší soupeři ze spodní části tabulky, ale bohužel nás trápila obrovská marodka a proto jsme k oběma zápasům nastoupili pouze v 8 lidech do pole.

Noxa Ruzyně - IBK Kubánský Klan 4:6 (0:1, 3:3, 1:2)

Zápas jsme začali celkem dobře, soupeře jsme přitlačili a ve 4. minutě se díky Vláďovi dostali do vedení. Víc nám ale houževnatý soupeř v první třetině nedovolil. Bylo tam pár nadějných akcí, ale nedařilo se zakončení. Naopak soupeř hrozil z rychlých brejků.

Na začátku druhé třetiny soupeř využil naší laxnost a vyrovnal na 1:1. Naštěstí se o minutu pozdějc po Petrově přihrávce prosadil Jont a poslal nás zpět do vedení. Soupeř ale opět po naší chybě v obraně rychle vyrovnal na 2:2.  V osmé minutě jsme dostali možnost přesilovky, kterou využil Jont a půl munitu na to dal svůj první gól za áčko Ondra M., když tečoval Vláďovu střelu - 2:4. Soupeř ale kousal dál, ke konci třetiny zvládnul snížit na 3:4 a bylo zaděláno na drama.

Naštěstí jsme drama ale nedovolili - na začátku třetí třetiny jsme soupeři odskočili na 3:6 - nejdřív využil po Houskově nahrávce přesilovku Vláďa a o dvě minuty později Petr po Vláďově nahrávce, který si připsal už 4. bod v zápase!!! Soupeř už dokázal pouze snížit na 4:6.

Vyhráli jsme sice zaslouženě, ale s posledním týmem tabulky jsme se hodně natrápili...

Vláďa (Jont), Jont (Petr), Jont (Petr), Ondra M. (Vláďa), Vláďa (Houska), Petr (Vláďa)

Houska -  Jont - Petr - Vláďa - Ondra M.

Láďa - Šíša - Frank

IBK Kubánský Klan - FBC Vokovický Šavle 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Ve druhém zápase nás čekal soupeř, kterého jsme v prvním zápase porazili 6:0, nicméně většina gólů tehdy byla celkem šťastná, proto jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého.

A také že ne! Soupeř srdnatě bojoval a nezvdával se. My sice měli o něco více ze hry, ale velké šance jsme si vytvořit nedokázali... První třetina skončila 0:0 a vypadalo to, že stejným skóre skončí i druhá. Naštěstí nás ale spasil Jont, který dal ke konci druhé třetiny individuální akcí první gól zápasu.

To nás trochu uklidnilo, ale věděli jsme, že vést o pouhý jeden gól je zrádné. Řekli jsme si proto, že do třetí třetiny vlétneme a rozhodneme dřív než bude pozdě. Hned v první minutě Houska ve středu vypíchl soupeři míč a krásnou narážečkou s Jontem zvýšil na 2:0. Tři minuty na to bylo nařízeno trestné střílení, kterého se opět ujal Houska a svou oblíbenou kličkou do backhandu zrušil veškerý odpor soupeře - 3:0. Další dva góly přidali ještě Vláďa s Petrem a soupeř zkorigoval na konečných 5:1.

Jont (Frank), Houska (Jont), Houska, Vláďa (Jont), Petr (Vláďa)

Houska -  Jont - Petr - Vláďa - Ondra M.

Láďa - Šíša - Frank

V sobotu 16.3. byly na programu další 2 zápasy - jeden proti papírově slabšímu soupeři a druhý proti silnému rivalovi z loňské sezony.

FbK Koleje Slovan - IBK Kubánský Klan 3:5 (1:1, 0:0, 2:4)

V prvním zápase jsme soupeře porazili těsně a ubojovaně 2:1 a proto jsme věděli, že to nebude sranda. Začali jsme dobře. V páté minutě dal Houska po individuálním průniku na 0:1. To bylo z naší strany ale v první třetině vše a naopak soupeř hrozil, vypracoval si víc šancí a v 11. minutě zaslouženě vyrovnal.

Druhá třetina byla dost podobná, hra byla vyrovnaná, oba týmy si pár šancí vytvořily, ale dominovali oba gólmani. Na začátku třetí třetiny se po Martinově nahrávce trefil Dave a vypadalo to, že směřujeme k vítězství. Bohužel nás ale srazily dva rychlé slepené góly. Během 30 vteřin soupeř otočil na 3:2. Jeden gól dal ovšem jednoznačnou vysokou holí.

Naštěstí nás to ale nerozhodilo, ale naopak nakoplo, věděli jsme, že prostě s týmem zespoda tabulky nesmíme prohrát. Začali jsme mít převahu, kterou využil po krásném průniku Frank - 3:3. Když už to vypadalo na remízu, nahrál Láďa na střed Houskovi, který střelou z otočky rozhodl - 3:4. Minutu před koncem ještě potvrdil naše vítězství Jont - 3:5.

Houska, Dave (Martin), Frank (Dave), Houska (Láďa), Jont (Vláďa)

Martin - Houska -  Dave, Jont - Petr - Vláďa

Láďa - Šíša, Adam - Frank

IBK Kubánský Klan - FBC Čelákovice 3:8 (2:1, 0:5, 1:2)

Ve druhém zápase nás čekal soupeř, kterého moc dobře známe z loňské sezony. Před rokem jsme s ním jednou remizovali a podruhé nás porazil, proto jsme jim to chtěli letos vrátit.

Do zápasu jsme vstoupili dobře, soupeř se od začátku bránil a my měli převahu, která vyústila ve vedoucí gól Petra. Bohužel hned 20 sekund poté jsme neuhlídali nejlepšího hráče soupeřů, který srovnal po ojedinělé akci na 1:1. O minutu a půl později ovšem odpověděl Houska nekompromisní střelou ze středu - 2:1. Celou první třetinu jsme měli jasnou převahu, bohužel ale všechny naše akce ztroskotaly na skvělém soupeřově gólmanovi.

Úvod druhé třetiny nám ale hrubě nevyšel - hned po 7 vteřinách soupeř po individuálním průniku srovnal na 2:2. Poté jsme opět nevyužili šanci jít do vedení a přišly 2 minuty hrůzy, během nám soupeř nasázel 4 rychlé góly a bylo v podstatě po zápase... Dva z těchto gólů padly po výhozech soupeřova golmana, který se stal klíčovým mužem zápasu.

Ve třetí třetině jsme to ještě chtěli zkusit, ale v zoufalém útočení jsme měli otevřená vrátka vzadu, které soupeř nekompromisně trestal a přidal další dva góly. Nám už se podařilo jen zkorigovat na konečných 3:8. Soupeř nám dal velkou lekci z produktivity a zaslouženě vyhrál. Za dva týdny hrajeme odvetu, kde budeme chtít tento debakl odčinit!

Petr (Vláďa), Houska, Jont (Petr)

Martin - Houska -  Dave, Jont - Petr - Vláďa

Láďa - Šíša, Adam - Frank