Originál kolekce na Zoot.cz

Návrat do čela tabulky

publikováno 27.01.2013 (aktualizováno 02.12.2013)

Dvě výhry v plné sestavě

V sobotu 26.ledna nás čekaly další dva zápasy. Tentokrát jsme se konečně po dlouhé době sešli v plné sestavě a bylo to znát.

IBK Kubánský Klan - RFK Pohoda Praha 7:4 (1:2, 3:0, 3:2)

V prvním zápase nás čekal po druhé náš trénikový partner Pohoda - věděli jsme, že budou opět hrát dost tvrdě na hranici (často za hranicí) pravidel a byli na to připravení. Soupeř proti nám nastoupil pouze v 7 lidech do pole, proto jsme se rozhodli na ně vlétnout a zkusit je uběhat. Bohužel nám úvod úplně nevyšel - ve třetí minutě nás soupeřův obránce zasločil dalekonosnou střelou z dálky, kterou Progen neviděl - 0:1. Poté nám rozhodčí neuznali gól, pro postavení útočníka v brankovišti. První třetina z naší strany moc dobrá nebyla - soupeř si věřil, makal, byl v soubojích lepší a lehce nás přehrával a v 11. minutě svou převahu potvrdil druhým gólem 0:2. Naštěstí půl minuty před koncem trochu šťastným gólem snížil Dave na 1:2 a načal náš obrat.

Ve druhé třetině jsme na soupeře vlétli a začali ho přehrávat. Ve třetí minutě dal veledůležitý vyrovnávací gól svou typickou přízemní střelou Petr. Poté jsme měli několik slibných šancí, které jsme ale nedokázali využít. Naštěstí jsme pak dostali možnost trestného střílení, kterého se ujal Houska a bekhendovou kličkou nás poslal do vedení. Hned minutu na to Houskovu přízemní střelu před bránou tečoval Luky a odskočili jsme na 4:2.

Ve třetí třetině soupeř musel trochu otevřít hru, ale bylo vidět, že už trochu fyzicky nestačí - navíc ho hodně strážely zbytečná vyloučení - celkem jsme hráli v zápase 5 přesilovek a z toho dokonce 2x 5:3. V šesté minutě vyslal Luky krásnou narážečkou Dejva do brejku a ten si brankáře vychutnal - 5:2. Soupeř bohužel brzy na to snížil na 5:3, ale zápas jsme pořád měli pod kontrolou. V desáté minutě vymyslel Adam krásnou nahrávku na Vláďu, který si gól po zlepšeném výkonu zasloužil 6:3. Soupeř po ojedinělé akci snížil na 6:4, ale už bylo pozdě. Ke konci ještě soupeřův brankář porážku neunesl a nějakými peprnými slovy směrem k rozhodčímu si vysloužil červenou kartu. Do prázdné brány pak upravil na konečných 7:4 Adam.

Dave (Luky), Petr (Adam), Houska, Luky (Houska), Dave (Luky), Vláďa (Adam), Adam

Luky - Houska - Dave, Jont - Petr - Vláďa

Láďa - Šíša, Adam - Frank

Fbk Olymp Praha B - IBK Kubánský Klan 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Druhý zápas nás čekal soupeř ze středu tabulky. V prvním zápase s ním jsme se ale dost protrápili a o vítězství jsme rozhodli až těsně před koncem, navíc nastoupil na tři útoky, proto jsme věděli, že to nebude nic jednoduchého.

Úvod nám opět nevyšel, sice jsme si vytvořili první šance, ale soupeř první gól dal v páté minutě po naší chybě soupeř. Naštěstí hned 30 sekund na to odpověděl přesnou střelou Houska - 1:1. Zápas to byl nahoru-dolu se šancema na obou stranách, my jich měli sice o něco víc, ale v zakončení se moc nedařilo. Jedenáctá minuta byla ale pro zápas rozhodující. Nejdřív Vláďa protlačil důrazem před brankou míč za čáru a těsně poté našel krásnou nahrávkou Houska před bránou Dejva a bylo to 3:1 pro nás.

Druhou třetinu jsme měli celkem pod konrtolou, hru jsme dokázali uklidnit a soupeře jsme k ničemu moc nepouštěli. Bohužel se nám ale nedařilo přidat další pojišťující gól. Ten přišel až v 10. minutě, kdy Houska našel přihrávkou zpoza brány Lukyho - 1:4.

Ve třetí třetině na nás soupeř vlétnul a na nás trochu byla vidět únava. Pod tlakem jsme začali dělat chyby a po jedné z nich soupeř snížil na 2:4 a začalo to vypadat na drama. Naštěstí jsme už další gól nedovolili - soupeř se sice snažil tlačit, ale my jsme dokázali zmobilizovat své síly, dát do toho to Kubánské srdíčko a zápas dokázali ubojovat. Tři minuty před koncem pojistil naše vítězství po hezké Jontově nahrávce Dave - 2:5.

Houska (Dave), Vláďa (Jont), Dave (Houska), Luky (Houska), Dave (Jont)

Luky - Houska - Dave, Jont - Petr - Vláďa

Láďa - Šíša, Adam - Frank

Musím říct, že nám hodně pomohla pedzápasová kritika hráčů z béčka. Všichni kluci chtěli dokázat, že nejsou tak špatní a dali do toho všechno. Musím pochválit celý tým do jednoho, protože tam každý nechal srdíčko a odmakal to do posledních sil. Druhá lajna tak dobře už dlouho nehrála! Jen tak dál kluci, pokud budeme takhle makat ve všech zápasech, postup nás nemine! :-)