První ztráta ve zdecimované sestavě

publikováno 16.12.2012 (aktualizováno 02.12.2013)

3 body z Radlic

V sobotu 15.12. nás čekaly další dva zápasy. Velké komplikace přišly, když se těsně před nimi několik hráčů zranilo...

Do zápasů jsme museli povolat 2 hráče z béčka a i přesto jsme museli hrát v 9 v poli. Absence celkem 6 hráčů základní sestavy byla trošku znát, ale chtěli jsme zabojovat 8-)

IBK Kubánský Klan - IBK Tajula 5:7 (1:1, 1:2, 3:4)

První zápas nás čekala IBK Tajula - soupeř, kterého dobře známe z několika přáteláků a turnaje, takže jsme celkem věděli, co očekávat. Věděli jsme, že to vůbec nebude jednoduchý zápas, přáteláky s nimi byly vždy velice vyrovnané... Nicméně na posledním turnaji jsme soupeře přejeli 7:1 a proto jsme si věřili. Premiéru za A-tým si odehráli Ondra Moudrý a Honza Nejedlý aka One.

Úvod zápasu se nám úplně nepovedl. Měli jsme k dispozici přesilovku, ale místo toho, abychom se dostali do vedení, po skrumáži před naší bránou dal gól soupeř. Naštěstí se nám po dvou minutách podařilo odpovědět. Houska po průniku po pravém křídle náhraval před bránu, ale nahrávku si srazil soupeř do brány - 1:1. Celou první třetinu jsme soupeře tlačili, měli míček na hokejce, dostávali se do šancí, ale bohužel vázlo zakončení.

Vedení jsme se ujali opět na začátku druhé třetiny - Houska při přesilovce našel před bránou Dejva, který se nemýlil - 2:1. Bohužel po tomto gólu jsme si začali myslet, že to půjde samo a trochu přestali hrát. Soupeř začal mít převahu a dvěma slepenými góly za 12 vteřin otočil skóre na 2:3.

Do třetí třetiny jsme vlétli nabuzení, že skóre určitě otočíme, bohužel nás potopil soupeřům gól, který neměl platit, kvůli vysoké hokejce (i soupeř to po zápase přiznal, že to nemělo platit). Minutu poté zase vykřesal naději Houska, který po průniku středem a přízemní střelou snížil na 3:4. Bohužel ale nedůrazem v obraně a nepokrytím hráče při střele nás soupeř ztrestal dalšími dvěma góly a odskočil už na 3:6. Po dlaším průniku a přízemní střelou ovšem zkompletoval hattrick Houska a v 9. minutě snížil Jont otočkou kolem brány na 5:6 a opět to začalo vypadat nadějně. Na poslední dvě minuty jsme se pokusili ještě o hru bez brankáře, ale bohužel vyrovnání nepřišlo, naopak soupeř zkorigoval na konečných 5:7.

Houska (Luky), Dave (Houska), Houska (Adam), Houska (Luky), Jont

Luky - Houska - Dave, Jont - One - Vláďa

Adam - Frank - Ondra M.

FBC Texas - IBK Kubánský Klan 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Druhý zápas nás čekal soupeř ze spodní části tabulky, od kterého jsme vůbec nevěděli co očekávat. Věděli jsme jen, že budou hrát na 3 lajny, takže bude asi docela problém je uběhat. Premiéru za A-tým si odehrál Michal Kuruc.

Celý tento zápas byl v duchu sopeřova držení míčku a snažení se dobýt náš obranný blok. V 9 lidech a únavě po náročném prvním zápase nám nezbývalo nic jiného, než bránit a vyrážet k rychlým protiútokům.

Úvod zápasu se nám povedl - hned ve druhé minutě nás poslal do vedení přízemní střelou Adam. Ve druhé třetině tečoval do brány Oneho střelu Jont a vypadalo to na celkem klidný průběh zápasu, protože soupeř se moc do šancí nedostával. Bohužel jsme ale pak trochu vzadu zaspali a soupeř dokázal během dvou minut vyrovnat. Naštěstí hned minutu na to nás opět poslal do vedení hezkou střelou k tyči Dejv. Tento gól se ukázal jako rozhodující. Soupeř nás tlačil, skoro nám nepůjčil míček, ale vázla jim finální přihrávka a přesná střela. Drama to začalo být až minutu před koncem po soupeřově hře bez brankáře. Nejdřív trefil soupeř střelou z dálky tyč - někteří už se radovali z gólu, protože to vypadalo, že je míč za čarou, ale byl pod Progenem. Poté se v našem pásmu zmocnil míče Adam a přes celé hřiště krásným lobem trefil soupeřovu prázdnou bránu. 4 Vteřiny před koncem málem Adam zkompletoval hattrick - jeho druhý lob do prázdné brány mířil asi 20 cm vedle - míč ovšem doběhl Dejv a do prázdné brány doklepl na 2:5.

Ještě tak před měsícem bych řekl, že pouze jedna výhra je neúspěch. Za daných okolností ale 3 body musíme brát. Soupeři také ztratili, takže máme stále náskok pěkných 5 bodů. Pevně věřím, že do lednových zápasů se většina uzdraví a budeme moci nastoupit opět v plné KIWI síle :-P

Houska

Adam (Vláďa), Jont (One), Dave (Adam), Adam, Dave (Adam)

Luky - Houska - Dave, Jont - One - Vláďa