Stále bez ztráty kytičky

publikováno 12.11.2012 (aktualizováno 02.12.2013)

Dalších 6 z bodů z Králova Dvora

V sobotu 27.10., kdy venku panovala přímo vánoční nálada (taková vánice nebude snad ani v lednu), jsme jeli odehrát další dva zápasy do Dvora Králové. Tato hala je bohužel dost neoblíbená... Tak kluzký povrch není nikde jinde, nicméně podmínky jsou pro všechny stejné :-)

IBK Kubánský Klan - FBC Vokovický Šavle 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

První soupeř byl z Vokovic. Tento tým jsme už viděli hrát v předchozích zápasech a věděli jsme, že budeme favority a musíme přivést 3 body. Od začátku zápasu jsme soupeře přehrávali a drželi míč na hokejkách. Navíc se nám tlak podařilo i zužitkovat góly. V první minutě se trefil Dave, ve třetí Petr a v sedmé zvýšil na 3:0 Luky. Byly to sice spíše góly šťastné, než hezké, ale i to se počítá.

I ve druhé a třetí třetině jsme měli zápas víceméně pod kontrolou a soupeř k ničemu nepouštěli. Luky přidal ještě 2 góly a zkompletovalhattrick a na závěr se ještě podruhé trefil Dave a zpečetil vítězství na 6:0.

Jediné, co bych chtěl vytknout, byl trošku vypuštěný závěr. Posledních pár minut jsme úplně přestali hrát a bylo jen štěstí, že soupeř několikrát netrefil prázdnou bránu a nepřekazil Progenovi první nulu v sezoně.

Dave (Luky), Petr (Martin), Luky (Dave), Luky (Dave), Luky (Dave), Dave (Mára)

Luky - Houska - Dave, Jont - Petr - Martin

Láďa - Mára, Adam - Dědek

Fbk Koleje Slovan - IBK Kubánský Klan 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Druhý zápas nás čekal papírově silnější soupeř. Možná nejsilnější v dosavadním průběhu soutěže. Nicméně i tento tým jsme viděli hrát a věděli jsme, že na ně určitě máme.

Opět nám perfektně vyšel úvod zápasu. Hned po 24. vteřinách si soupeř po Lukyho nahození srazil míč nohou do brány a ujali jsme se vedení 1:0. Tento gól hodně napověděl, nicméně zápas byl velice vyrovnaný od začátku do konce. Na obou stranách převažovala spíše kvalitní obrana a ani jeden tým se nedostával téměř do žádných velkých šancí. Asi tomu dost pomohl špatný povrch (všechny zápasy všech týmů byly oproti Zruči takové těžkopádné, tempo hry bylo o poznání nižší).

Ve druhé třetině se podařila prolomit střelecká smůla (či spíš nemohoucnost) taky Houskovi, který po skvělé Jontově nahrávce zvýšil na 2:0 a nasměroval tým k vítězství. Ve třetí třetině měly více ze hry Koleje, které se horečně snažily aspoň o kontaktní gól, pár šancí si dokázaly vytvořit, ale vše pochytal Progen. Až 37 vteřin před koncem jsme zbytečně ztratili míč a soupeř nádhernou střelou do šibenice utkání lehce zdramatizoval. Soupeřovu hru bez brankáře jsme ale dokázali ubránit a odvezli si ze zápasu velice cenné 3 body.

Luky (Mára), Houska (Jont)

Luky - Houska - Dave, Jont - Petr - Martin

Láďa - Mára, Adam - Dědek