Úvod » Sezona 2012/2013 » Reporty

Dvě výhry ve Zruči

publikováno 15.10.2012 (aktualizováno 30.09.2013)

V sezoně zatím bez ztráty bodu

V neděli 14.10.2012 nás čekaly další dva zápasy. Tentokrát jsme museli jet až do nejvzdálenější středočeské haly ve Zruči nad Sázavou. Nicméně v autě byla velice dobrá nálada a tak cesta utekla velice rychle. Čekali nás dva rozdílní soupeři - Noxa Ruzyně, tým se kterým jsme ještě nikdy nehráli a RFK Pohoda Praha, soupeř, se kterým shodou okolností sdílíme tréninky a hrajeme spolu přáteláčky každý týden :-)

Noxa Ruzyně - IBK Kubánský Klan 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)

Na tohoto soupeře jsme si věřili. Viděli jsme je hrát na minulém turnaji a nepřišli nám moc silní. Od začátku zápasu jsme měli lehčí převahu, bohužel se nám ale vůbec nedařilo v zakončení. Všechny naše nadějné šance končili přeskočením přihrávky přes hokejku, nebo sjetím míčku při střele. Naši střeleckou nemohoucnost protrhl až v jedenácté minutě Vláďa po kombinaci s Jontem a ukončil tak čekání druhé lajny na první gól v sezoně. Když už to vypadalo, že první třetina skončí 1:0 pro nás, soupeř zahrozil z ojedinělého brejku a spíše šťastným gólem pod Progenovou nohou srovnal na 1:1, navíc se těsně potom nechal zbytečně vyloučit Martin a museli jsme čelit oslabení. Naštěstí se minutu před koncem třetiny povedla Jontovi s Vláďou nacvičená kombinace z rohu a tento gól "do šatny" nás poslal do vedení 2:1.

Bohužel se nám ale na začátku druhé třetiny stejně nepodařilo ubránit oslabení a soupeř nechytatelnou střelou srovnal na 2:2. Hned půl minuty na to ale ukázal Jont, jakou si přivezl formu do Zruče a svým druhým gólem a třetím bodem v zápase opět strhl vedení na naši stranu - 3:2. Od té doby jsme už zápas kontrolovali. Soupeře k ničemu nepouštěli, bohužel ale ne a ne přijít pojišťující gól a tak jsme se stále museli strachovat o výsledek. Až na začátku třetí třetiny nás uklidnil Houska - svou typickou střelou ze střední vzdálenosti zvýšil na 4:2 a od té doby bylo jasné, že už si vítězství vzít nenecháme.

V tomto zápase se ukázala vnitřní síla týmu - dokázali jsme to urvat i přesto, že se nám vůbec nedařilo. Důležité bylo, že se třemi góly prosadila druhá lajna a rozhodla tak zápas, ve kterém to lajně první vůbec nešlo.

Jediné co bych chtěl vytknout, je špatná disciplína. Zbytečně jsme se nechali 3x vyloučit za blbosti a bylo jen štěstí, že nás soupeř víc nepotrestal. Proti kvalitnějším soupeřům by se to mohlo vymstít...

Góly:

Vláďa (Jont), Jont (Vláďa), Jont (Petr), Houska

Sestava:

Luky - Houska - Dave, Jont - Vláďa - Petr

Láďa - Mára, Adam - Martin

Progen

IBK Kubánský Klan - RFK Pohoda Praha 6:4 (3:1, 1:1, 2:2)

Věděli jsme, že toto bude mnohem těžší zápas. Soupeře moc dobře známe z tréninků. V krátkých přátelákách jsme Pohodou poslední dobou většinou prohrávali, takže bylo jasné, že nás nečeká nic jednoduchého. Na druhou stranu v dosud jediném "ostrém" zápase na NISE OPEN jsme je porazili, takže naše vyhlídky rozhodně nebyly beznadějné.

Zápas velice ovlivnily dva rychlé góly už ve čtvrté minutě, slepené do pouhých 7 vteřin! Nejdřív nás Houska průnikem od vlastní branky a přízemní střelou poslal do vedení 1:0 (Áčko si připsal Láďa). A hned následné bully náš kapitán sice prohrál, ale podařilo se mu vypíchnout obránci míč, přenechal to Dejvovi, který vystřelil do horního růžku branky. Většina hráčů si myslela, že to byla tyčka, nicméně rozhodčí viděl gól a uznal ho. Podle zvuku a odrazu to opravdu vypadalo na tyčku, na druhou stranu rozhodčí stál nejblíž a asi to dobře viděl. Aby toho nebylo málo, tak náš skvělý vstup do zápasu potvrdil v šesté minutě dobře umístěnou střelou od modré Martin - 3:0. Nicméně dvě minuty před koncem třetiny se soupeři tečovanou střelou podařilo snížit na 3:1 a vypadalo to ještě na zajímavý zápas.

Na soupeře jsme aplikovali náš typický "beton" a ten si s tím vůbec nevěděl rady. Pokoušel se akorát střílet z dálky a nahazoval míče na bránu, což jsme si většinou dokázali dobře pohlídat. Naopak my hrozili z rychlých brejků. Nicméně ve čtvrté minutě druhé třetiny soupeř důrazem před bránou snížil na 3:2 a bylo zaděláno na drama. 3 minuty na to ale opět zaúřadovala kombinace Jont - Vláďa. Druhý jmenovaný střelou z mezikruží zvýšil na 4:2, což byl asi zlomový moment zápasu. Soupeř do nás šel hodně tvrdě, často až za hranicí pravidel a hra se proto ve druhé polovině zápasu hodně přiostřila. Určitě tomu přispělo i zranění soupeřova kapitána.

Na začátku třetí třetiny se nám navíc podařilo vsítit další dva góly, nejdřív Dejv po hezkém průniku a potom Houska po dobré kombinaci s Dejvem - 6:2. Soupeř se ale ještě vzchopil - 10 vteřin poté snížil na 6:3, vzal si oddechový čas a chtěl se ještě pokusit se zápasem něco udělat. Nám se ale dařilo soupeřovy akce ničit dobrým obranným valem a do velkých šancí ho nepouštěli. Dvě a půl minuty sice ještě Pohoda snížilana na 6:4, ale to už bylo vše, co jsme jim dovolili.

Toto byl zatím náš jasně nejlepší zápas v sezoně. Ukázal se dobrý týmový výkon a hlavně bych chtěl vyzdvihnout dvě věci - zaprvé bylo obrovsky důležité, že jsme dokázali udržet koncentrovaně celý zápas obranný val - to se nám dřív nedařilo, vždycky tam bylo pár výpadků, teď tam opravdu žádný větší výpadek nebyl. A za druhé bylo podstatné, že jsme se nenechali rozhodit soupeřovou tvrdou hrou a občas i zákeřnými fauly... Myslím si, že ještě loni by na nás tahle hra platila, ale od zápasu s Lovosicemi jsme se naučili proti tomu hrát! Navíc jsme měli za celý zápas pouze jedno vyloučení (a to ještě dost sporné). Což je v té vyplatosti a tvrdosti skoro zázrak. Oproti prvnímu zápasu velký pokrok!

Jen tak dál kluci, pokud tohle temto vydržíme, můžeme směle bojovat o postup 8-)